Профил на менаџерот: Matías Bulacio

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Matías Bulacio
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 19, 2016
Последна интеракција: Мар 26 2021, 17:05:29
Постови на форумот:55  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (285)
Освоени поени:0 (536)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (50)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (29)
Просечно поени/трка: - (1.88)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 20, 2018)
Достигнувања:

21% отклучени

(76/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Matías Bulacio Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 4
Број на најавувања:1960
Време поминато на ГПРО:734.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 93
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Dave Walker (83)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

ORISS (R93) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
80 A-68 29 0 0 0 0 0 7 0 R1 7269 Pipirelli $27.595.238 Пензиониран
79 R-128 2 3 9 1 4 79 15 5.27 R2 5501 Pipirelli $67.375.402 Промовиран
78 R-128 11 0 1 0 0 8 1 8 - 8177 Pipirelli $20.240.306 Задржи група
77 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
76 A-32 17 0 0 0 0 8 7 1.14 R1 7921 Pipirelli $68.936.986 Пензиониран
75 A-32 8 0 3 0 0 28 7 4 R2 8718 Pipirelli $101.324.190 Задржи група
74 A-32 11 1 2 0 2 16 16 1 R1 4877 Pipirelli $102.983.428 Задржи група
73 R-136 4 5 8 1 9 89 17 5.24 QF 3506 Pipirelli $66.053.334 Промовиран
72 R-136 3 0 6 0 1 50 16 3.12 R2 5622 Pipirelli $-2.198.330 Задржи група
71 A-69 4 4 5 6 5 56 17 3.29 W 1742 Pipirelli $-5.945.023 Испаднат
70 A-69 11 1 1 0 1 15 17 0.88 R1 2055 Pipirelli $14.146.008 Задржи група
69 A-69 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2732 Pipirelli $2.541.084 Задржи група
68 A-69 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1903 Pipirelli $13.558.141 Задржи група
67 A-69 31 0 0 0 0 0 15 0 - 5436 Pipirelli $12.222.843 Задржи група
66 A-69 27 0 0 0 0 0 6 0 R1 12515 Pipirelli $5.144.085 Задржи група
65 A-69 13 0 1 0 0 13 10 1.3 R1 7030 Pipirelli $9.558.360 Задржи група
64 A-69 11 0 1 0 0 21 15 1.4 R2 5812 Pipirelli $9.978.614 Задржи група
63 A-69 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 2001 Pipirelli $12.701.914 Задржи група
62 R-164 3 1 9 3 2 86 17 5.06 QF 4116 Pipirelli $8.895.430 Промовиран
56-61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 R-160 12 0 0 1 0 5 4 1.25 R2 11006 Pipirelli $-10.362.517 Задржи група
54 A-75 34 0 0 0 0 0 17 0 - 2462 Pipirelli $6.867.215 Испаднат
53 R-74 4 1 4 2 4 49 17 2.88 QF 5267 Pipirelli $6.582.538 Промовиран
52 R-74 11 0 0 0 1 4 13 0.31 - - Pipirelli $7.882.604 Задржи група