Профил на менаџерот: Alexander Funk

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Alexander Funk
Држава: Бугарија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 5, 2006
Последна интеракција: Фев 18 2020, 23:28:42
Постови на форумот:42  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (461)
Освоени поени:54 (939)
Победи:3 (41)
Подиуми:4 (81)
Пол-позиции:4 (43)
Најбрзи круга:5 (35)
Просечно поени/трка: 5.4 (2.04)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 18, 2007)
Достигнувања:

34% отклучени

(118/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexander Funk Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Бета Сезона 4, Трка 7
Број на најавувања:2630
Време поминато на ГПРО:964.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 53
Позиција во сезоната:4
Пари: $?.???.???
Возач: Carlo Maria Lavaggi (125)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:19
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Sea, Sun, Beer, Women, and Gas
Екипен пласман:234
Поени на тимот:208.4666

Спонзори

Fisco (A53) - 17 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Alexander Funk (Последна обнова: Окт 21 2008, 15:01:40)
Returning from the ashes!