Профил на менаџерот: Cereanola Cettour

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Cereanola Cettour
Држава: Аргентина
Пол:Не е определено
Се приклучи:Апр 4, 2016
Последна интеракција: Вчера во 23:03:29
Постови на форумот:22  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (139)
Освоени поени:0 (240)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (18)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (1.73)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(40/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Cereanola Cettour Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 8
Број на најавувања:624
Време поминато на ГПРО:126.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 121
Позиција во сезоната:17
Пари: $??.???.???
Возач: Gregor Primat (91)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: C.R.A.S.H.
Екипен пласман:554
Поени на тимот:29.0668

Спонзори

Congalotto (R121) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-22 34 0 0 0 0 0 14 0 R1 6042 Pipirelli $-24.084.839 Испаднат
80 A-22 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 5286 Pipirelli $364.580 Задржи група
79 R-31 2 7 12 7 6 118 14 8.43 SF 5830 Pipirelli $11.200.248 Промовиран
78 A-83 32 0 0 0 0 0 17 0 - 4306 Pipirelli $-8.214.392 Испаднат
77 R-18 4 0 4 0 1 69 17 4.06 SF 3167 Pipirelli $6.779.319 Промовиран
76 R-18 13 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 5366 Pipirelli $1.286.061 Задржи група
75 R-18 9 1 2 0 1 24 14 1.71 R1 5728 Pipirelli $-10.646.449 Задржи група
74 R-18 13 0 0 0 0 10 13 0.77 R1 6397 Pipirelli $-8.012.049 Задржи група
73 R-18 20 0 0 0 0 0 6 0 - 6303 Pipirelli $-5.040.498 Задржи група
53-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-65 20 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $17.388.310 Задржи група