Профил на менаџерот: Eduardo Casagrande

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Eduardo Casagrande
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 12, 2016
Последна интеракција: Фев 15 2020, 22:35:13
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (374)
Освоени поени:23 (907)
Победи:0 (37)
Подиуми:1 (78)
Пол-позиции:3 (45)
Најбрзи круга:0 (51)
Просечно поени/трка: 2.3 (2.43)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 4, 2016)
Достигнувања:

43% отклучени

(152/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Eduardo Casagrande Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 11
Број на најавувања:10095
Време поминато на ГПРО:2415.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:9
Пари: $-??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:29
Гуми: Hancock
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Nesqcafe (P4) - 15 трки
Ivory Seal (P4) - 11 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-4 3 1 3 0 1 51 17 3 QF 128 Yokomama $19.679.849 Промовиран
72 P-4 9 0 1 0 0 23 17 1.35 R2 227 Yokomama $22.798.321 Задржи група
71 P-4 16 0 2 0 0 14 17 0.82 R1 603 Yokomama $30.541.374 Задржи група
70 A-61 1 10 16 14 14 140 17 8.24 W 294 Pipirelli $91.583.654 Промовиран
69 A-61 6 1 1 0 1 31 17 1.82 R2 1159 Pipirelli $70.088.588 Задржи група
68 A-61 5 3 5 1 3 54 17 3.18 W 886 Pipirelli $124.617.053 Задржи група
67 A-61 8 0 3 2 1 39 17 2.29 R2 1046 Pipirelli $50.185.008 Задржи група
66 A-61 16 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1443 Pipirelli $20.016.721 Задржи група
65 P-22 26 0 0 0 0 2 17 0.12 - 693 Avonn $6.044.485 Испаднат
64 M-4 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 378 Dunnolop $15.408.186 Испаднат
63 M-4 21 0 0 0 0 7 17 0.41 - 135 Yokomama $11.990.699 Задржи група
62 M-4 28 0 0 0 0 5 17 0.29 - 5286 Dunnolop $23.880.689 Задржи група
61 P-22 3 3 6 0 5 66 17 3.88 SF 124 Dunnolop $74.706.693 Промовиран
60 P-22 6 1 3 0 2 34 17 2 R2 283 Dunnolop $56.488.365 Задржи група
59 P-22 9 0 0 0 1 17 17 1 R1 1841 Yokomama $69.628.342 Задржи група
58 A-115 1 10 16 12 11 150 17 8.82 W 479 Pipirelli $109.264.409 Промовиран
57 A-115 6 2 4 3 3 53 17 3.12 QF 2641 Pipirelli $118.156.607 Задржи група
56 A-115 9 1 2 0 2 32 17 1.88 R1 1504 Pipirelli $117.335.372 Задржи група
55 A-115 13 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 1923 Pipirelli $80.482.128 Задржи група
54 A-115 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3669 Pipirelli $31.352.399 Задржи група
53 R-65 2 4 12 10 5 117 17 6.88 W 2004 Pipirelli $18.322.183 Промовиран
52 R-65 10 1 2 0 2 24 7 3.43 - - Pipirelli $10.830.193 Задржи група