Профил на менаџерот: Raido Mugamae

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Raido Mugamae
Држава: Естонија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 30, 2009
Последна интеракција: Вчера во 20:01:53
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (569)
Освоени поени:2 (992)
Победи:0 (27)
Подиуми:0 (85)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: 0.12 (1.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(90/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Raido Mugamae Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 16
Број на најавувања:4826
Време поминато на ГПРО:1015.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 22
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Bernard Heylen (141)
Технички Директор: Ray Newey (91)
Екипа во целост:9
Гуми: Yokomama
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Densso (P22) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-22 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 915 Yokomama $38.474.018 Задржи група
74 A-37 1 6 13 3 5 116 17 6.82 F 735 Pipirelli $116.333.302 Промовиран
73 A-37 5 1 3 0 1 49 17 2.88 R2 1094 Pipirelli $109.436.959 Задржи група
72 A-37 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1532 Pipirelli $108.867.579 Задржи група
71 R-99 1 5 14 2 6 124 17 7.29 W 2158 Pipirelli $78.910.565 Промовиран
70 R-99 10 0 0 0 1 18 16 1.12 SF 6253 Pipirelli $82.304.146 Задржи група
69 R-99 12 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 6120 Pipirelli $96.242.765 Задржи група
68 R-99 24 0 0 0 0 0 1 0 - 7707 Pipirelli $17.175.000 Задржи група
43-67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 A-34 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-2.898.220 Пензиониран
41 P-24 36 0 0 0 1 0 17 0 R1 ? Yokomama $-8.176.737 Испаднат
40 A-10 2 3 8 0 3 78 17 4.59 SF ? Pipirelli $72.615.830 Промовиран
39 A-10 20 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 1273 Pipirelli $122.553.023 Задржи група
38 A-10 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 969 Pipirelli $45.293.456 Задржи група
37 R-206 3 2 6 2 4 75 17 4.41 SF ? Pipirelli $38.249.399 Промовиран
36 R-206 11 0 2 0 0 19 17 1.12 R1 2702 Pipirelli $-31.784.192 Задржи група
35 R-206 7 2 4 0 0 42 17 2.47 QF 2654 Pipirelli $-1.215.824 Задржи група
34 A-8 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2021 Pipirelli $10.582.318 Испаднат
33 A-8 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $17.563.660 Задржи група
32 A-8 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 812 Pipirelli $626.311 Задржи група
31 A-8 25 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $32.810.604 Задржи група
30 A-8 22 0 0 0 0 6 10 0.6 R1 - Pipirelli $37.618.898 Задржи група
29 A-8 13 0 2 0 1 14 17 0.82 R1 564 Pipirelli $20.450.219 Задржи група
28 A-8 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 783 Pipirelli $39.323.593 Задржи група
27 A-8 16 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 970 Pipirelli $30.577.047 Задржи група
26 A-8 17 0 1 0 0 11 16 0.69 R2 - Pipirelli $23.931.370 Задржи група
25 A-8 14 0 1 0 0 6 17 0.35 - 848 Pipirelli $49.102.085 Задржи група
24 R-8 3 1 8 0 0 89 17 5.24 F 1051 Pipirelli $43.419.426 Промовиран
23 R-8 7 0 2 0 0 50 15 3.33 R1 - Pipirelli $-16.778.307 Задржи група
22 R-8 7 2 4 1 0 45 15 3 QF - Pipirelli $24.589.054 Задржи група
21 A-20 30 0 0 0 0 0 17 0 SF 870 Pipirelli $4.057.940 Испаднат
20 R-142 5 2 5 0 0 59 14 4.21 QF - Pipirelli $30.985.206 Промовиран*
19 A-3 32 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $3.454.461 Испаднат
18 R-230 3 2 5 3 0 73 16 4.56 F - Pipirelli $32.742.796 Промовиран
17 A-10 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 1151 Pipirelli $9.522.914 Испаднат
16 R-125 3 0 5 0 0 54 16 3.38 R1 - blank $11.198.155 Промовиран
15 R-125 18 0 0 0 4 7 10 0.7 - - blank $-20.424.829 Задржи група
14 R-125 32 0 0 0 0 0 2 0 - - blank $17.697.456 Задржи група