Профил на менаџерот: Nestor Vicente

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Nestor Vicente
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 20, 2016
Последна интеракција: Јул 31 2021, 03:57:34
Постови на форумот:81  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (508)
Освоени поени:4 (924)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (74)
Пол-позиции:1 (25)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 4 (1.82)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

31% отклучени

(114/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nestor Vicente Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 13
Број на најавувања:13724
Време поминато на ГПРО:4301 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 69
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Renzo Mondini (139)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:28
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Sister (A69) - 34 трки
Sonie (A69) - 12 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-69 5 0 1 3 0 34 17 2 R1 988 Pipirelli $72.466.982 Задржи група
81 A-69 5 0 2 6 0 50 17 2.94 SF 771 Pipirelli $58.549.643 Задржи група
80 A-69 5 2 4 1 0 46 17 2.71 W 3689 Pipirelli $39.644.822 Задржи група
79 P-20 31 0 0 0 0 0 9 0 R1 6732 Yokomama $27.918.268 Испаднат
78 P-20 24 0 0 1 0 1 17 0.06 R2 207 Yokomama $23.172.618 Задржи група
77 M-5 24 0 0 1 0 4 17 0.24 R2 497 Yokomama $-4.618.656 Испаднат
76 M-5 19 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 122 Yokomama $58.388.309 Задржи група
75 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - 422 Pipirelli $50.992.851 Испаднат
74 M-3 3 2 5 4 4 60 17 3.53 F 34 Michelini $25.266.211 Промовиран
73 P-14 1 5 11 5 2 114 17 6.71 W 67 Yokomama $59.838.256 Промовиран
72 P-14 7 0 3 2 0 27 17 1.59 QF 186 Yokomama $28.068.374 Задржи група
71 A-30 4 1 5 0 1 59 17 3.47 R2 1092 Pipirelli $44.414.800 Промовиран
70 A-30 10 1 2 0 0 21 17 1.24 R2 1751 Pipirelli $65.754.378 Задржи група
69 A-30 10 0 2 0 0 20 17 1.18 R2 3606 Pipirelli $109.398.858 Задржи група
68 A-30 7 2 3 1 1 38 17 2.24 R1 1256 Pipirelli $100.141.942 Задржи група
67 A-30 13 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 1378 Pipirelli $86.662.777 Задржи група
66 A-30 6 1 4 0 0 37 17 2.18 QF 1348 Pipirelli $177.207.258 Задржи група
65 A-30 11 0 0 0 0 14 17 0.82 - 3501 Pipirelli $66.677.932 Задржи група
64 A-97 10 0 0 0 1 19 17 1.12 R2 1899 Pipirelli $58.586.008 Задржи група
63 A-97 11 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1420 Pipirelli $30.482.600 Задржи група
62 P-6 30 0 0 0 1 4 17 0.24 QF 1715 Dunnolop $9.995.813 Испаднат
61 A-38 2 2 11 0 6 97 17 5.71 F 2745 Pipirelli $73.328.666 Промовиран
60 A-38 9 0 2 0 0 32 17 1.88 R1 1262 Pipirelli $63.005.529 Задржи група
59 A-38 14 0 1 0 0 12 17 0.71 QF 1496 Pipirelli $106.173.816 Задржи група
58 A-38 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 3817 Pipirelli $67.526.258 Задржи група
57 A-38 19 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 4857 Pipirelli $36.546.222 Задржи група
56 A-38 11 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 1339 Pipirelli $22.492.689 Задржи група
55 A-38 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2462 Pipirelli $10.865.297 Задржи група
54 R-137 3 3 10 0 0 100 17 5.88 F 2412 Pipirelli $28.489.176 Промовиран
53 R-137 6 2 3 0 1 58 17 3.41 QF 5264 Pipirelli $9.746.851 Задржи група
52 R-137 10 1 2 0 1 21 5 4.2 - - Pipirelli $8.277.353 Задржи група