Профил на менаџерот: Alan Milligan

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Alan Milligan
Држава: Канада
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 2, 2009
Последна интеракција: Јан 16 2020, 23:02:21
Постови на форумот:610  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (385)
Освоени поени:0 (824)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (61)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (2.14)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 14, 2012)
Достигнувања:

23% отклучени

(80/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alan Milligan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:alan9m

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 17
Број на најавувања:7243
Време поминато на ГПРО:1962.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 A-66 33 0 0 0 0 0 8 0 R1 7342 Pipirelli $60.838.403 Пензиониран
71 R-184 1 9 15 9 4 137 17 8.06 F 3265 Pipirelli $57.686.667 Промовиран
70 R-184 7 0 4 1 0 51 15 3.4 SF 5322 Pipirelli $24.184.423 Задржи група
60-69 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 R-102 8 0 3 0 0 35 8 4.38 R2 8874 Pipirelli $-794.023 Задржи група
58 A-41 33 0 0 0 0 0 5 0 R1 9673 Pipirelli $14.951.307 Пензиониран
57 P-19 36 0 0 0 0 0 11 0 R2 7212 Yokomama $-16.773.028 Испаднат
56 A-66 2 4 7 0 0 86 17 5.06 F 693 Pipirelli $46.079.789 Промовиран
55 A-66 11 0 0 1 0 27 17 1.59 QF 1475 Pipirelli $30.292.691 Задржи група
54 A-66 6 1 2 0 0 39 17 2.29 SF 776 Pipirelli $29.452.370 Задржи група
53 A-66 17 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 1373 Pipirelli $15.203.353 Задржи група
52 R-164 4 2 7 0 1 84 17 4.94 SF 1746 Pipirelli $7.698.433 Промовиран
51 R-240 13 0 0 0 0 10 2 5 - - Pipirelli $8.307.971 Задржи група
39-50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 R-257 10 0 0 1 0 23 9 2.56 R2 - Pipirelli $13.946.349 Задржи група
33-37 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 R-51 11 0 0 0 0 14 14 1 QF - Pipirelli $44.667.103 Задржи група
31 A-17 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $4.358.351 Испаднат
30 P-13 28 0 0 0 0 3 17 0.18 - 688 Dunnolop $984.292 Испаднат
29 A-40 1 2 9 6 0 100 17 5.88 QF 393 Pipirelli $87.549.282 Промовиран
28 A-40 17 0 0 0 0 9 16 0.56 R2 - Pipirelli $93.028.406 Задржи група
27 A-40 16 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $66.584.769 Задржи група
26 A-40 7 2 3 5 0 40 17 2.35 SF 709 Pipirelli $22.443.696 Задржи група
25 A-40 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 649 Pipirelli $33.836.558 Задржи група
24 A-40 23 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $14.750.410 Задржи група
23 A-40 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $5.589.988 Задржи група
22 R-107 2 0 7 7 0 75 17 4.41 QF 1353 Pipirelli $35.540.530 Промовиран
21 R-107 9 0 2 0 0 30 12 2.5 - - Pipirelli $-22.829.831 Задржи група
18-20 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
17 R-1 28 0 0 0 0 0 3 0 R2 - Pipirelli $-31.195.811 Задржи група
16 R-1 15 0 0 0 0 7 6 1.17 R2 - blank $-14.597.096 Задржи група
15 R-1 20 0 0 0 0 5 16 0.31 - - blank $175.023 Задржи група
14 R-1 30 0 0 0 0 0 1 0 - - blank $5.598.345 Задржи група