Профил на менаџерот: Felipe André Torralvo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Felipe André Torralvo
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 29, 2016
Последна интеракција: Апр 16 2020, 22:55:01
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (152)
Освоени поени:0 (276)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (20)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (1.82)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 15, 2019)
Достигнувања:

9% отклучени

(32/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Felipe André Torralvo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 53, Трка 6
Број на најавувања:2939
Време поминато на ГПРО:280.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 53
Позиција во сезоната:39
Пари: $?.???.???
Возач: Jason Hobbs (96)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Ivory Seal (R35) - 14 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Felipe André Torralvo (Последна обнова: Мар 13 2020, 03:17:04)
Comecei na Temporada 53, Corrida 6, com os objetivos de conhecer o jogo.

Temporada 53 - Terminei negativo e com 17 pontos, bem longe da promoção.
Temporada 54 - Terminei positivo e com 20 pontos, longe da promoção também, mas nota-se uma melhora.
Temporada 55 - Dei uma pausa com o jogo.
Temporada 56 - Alcancei minha segunda melhor colocação, sexto lugar no campeonato e 41 pontos, fiquei por pouco.
Temporada 57 - Marquei poucos pontos, mas também corri poucas corridas.
Temporada 58 - Outra pausa com o jogo, estava desanimado.
Temporada 59 - Corri apenas uma corrida, ainda estava desanimado por ter perdido na temporada 56.
Temporada 60 - Terceira melhor temporada da vida, 7º no campeonato com 34 pontos(se desconsiderarmos os negativos, fiquei em 5º).
Temporada 61 - Corri poucas corridas, estava triste novamente...
Temporada 62 - Pausa com o jogo.
Temporada 63 - Corri 1 corrida.
Temporada 64 - Corri 2 corridas.
Temporadas 65 à 67 - Pausa com o jogo.
Temporada 68 - Recorde de pontos alcançado(62 pts) e promoção em quarto!
Temporada 69 - Marquei meu primeiro ponto no Amateur e consegui permanecer.
Temporada 70 - A pior temporada da minha vida.
Temporada 71 - Foi bem ruim, mas estamos aí pra isso.
Temporada 72 - Inicio promissor, mas devido à vários fatores tive que parar com o Jogo.
Temporada 73 - Retorno ao jogo, mas apenas contratar piloto e começar treinamento.
Temporada 74 - Eh acabei desanimando.
Temporada 75 - Agora vai, rumo ao Amateur

Objetivos para Temporada 75 - Classificar em 1° ou 2° para o Amateur