Профил на менаџерот: Cristiano Lavista

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Cristiano Lavista
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Јун 10, 2016
Последна интеракција: Вчера во 13:57:45
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (524)
Освоени поени:5 (795)
Победи:0 (21)
Подиуми:0 (67)
Пол-позиции:1 (28)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 0.71 (1.52)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(88/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Cristiano Lavista Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 53, Трка 9
Број на најавувања:4811
Време поминато на ГПРО:664.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 8
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Tom Rothengatter (121)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Mamma guarda come Sgommo
Екипен пласман:105
Поени на тимот:148.1329

Спонзори

Travelux (R65) - 15 трки
Brambo (R65) - 12 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-8 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1892 Pipirelli $46.906.299 Задржи група
82 A-8 27 0 0 0 0 0 17 0 - 1935 Pipirelli $41.663.196 Задржи група
81 R-65 2 3 10 11 2 95 17 5.59 F 4417 Pipirelli $57.596.949 Промовиран
80 R-65 3 1 11 1 1 91 17 5.35 SF 4225 Pipirelli $-36.573.653 Задржи група
79 R-65 9 0 0 0 1 25 17 1.47 QF 5536 Pipirelli $2.810.533 Задржи група
78 A-43 33 0 0 0 0 0 17 0 QF 2498 Pipirelli $18.854.097 Испаднат
77 A-43 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 3286 Pipirelli $15.970.781 Задржи група
76 P-8 33 0 0 0 0 0 17 0 - 1508 Yokomama $30.117.604 Испаднат
75 A-1 3 0 4 0 0 56 17 3.29 R2 2958 Pipirelli $116.312.272 Промовиран
74 A-1 16 0 0 0 1 12 17 0.71 R1 5847 Pipirelli $127.306.272 Задржи група
73 A-1 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 6146 Pipirelli $138.622.288 Задржи група
72 A-1 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 6912 Pipirelli $110.195.475 Задржи група
71 P-10 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 6600 Yokomama $103.110.331 Испаднат
70 A-76 4 0 7 0 0 74 17 4.35 SF 1810 Pipirelli $105.859.927 Промовиран
69 A-76 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 6826 Pipirelli $143.438.830 Задржи група
68 A-76 18 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 6685 Pipirelli $118.529.954 Задржи група
67 A-76 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 4619 Pipirelli $75.189.325 Задржи група
66 A-76 16 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 5998 Pipirelli $79.355.582 Задржи група
65 A-76 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 7306 Pipirelli $59.210.737 Задржи група
64 A-76 14 1 1 0 0 11 16 0.69 - 7287 Pipirelli $23.138.478 Задржи група
63 P-1 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 6819 Yokomama $40.276.242 Испаднат
62 P-1 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 5700 Yokomama $9.689.059 Задржи група
61 P-1 18 1 1 0 0 10 17 0.59 - 2642 Yokomama $4.685.594 Задржи група
60 A-105 2 1 7 1 0 77 17 4.53 F 3001 Pipirelli $52.417.626 Промовиран
59 A-105 5 1 4 1 0 34 17 2 R1 1811 Pipirelli $83.592.062 Задржи група
58 A-105 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 3409 Pipirelli $90.564.611 Задржи група
57 A-105 13 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 3968 Pipirelli $56.661.993 Задржи група
56 A-105 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 3358 Pipirelli $25.517.412 Задржи група
55 R-224 1 13 15 13 6 149 17 8.76 W 4751 Pipirelli $41.343.192 Промовиран
54 R-224 5 0 4 0 0 67 17 3.94 QF 5862 Pipirelli $16.868.144 Задржи група
53 R-224 8 0 0 0 1 31 9 3.44 - 8254 Pipirelli $35.220.370 Задржи група