Профил на менаџерот: Gaston Sarthou

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gaston Sarthou
Држава: Уругвај
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 17, 2016
Последна интеракција: Вчера во 17:14:05
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (335)
Освоени поени:0 (621)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (47)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: 0 (1.85)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(56/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gaston Sarthou Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 53, Трка 13
Број на најавувања:1571
Време поминато на ГПРО:298.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 36
Позиција во сезоната:25
Пари: $-??.???.???
Возач: Jochen Berger (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: YRT-Yorugua Racing Team
Екипен пласман:557
Поени на тимот:12.6666

Спонзори

Longinas (A36) - 14 трки
ORISS (R19) - 1 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-36 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2527 Pipirelli $4.075.643 Задржи група
72 A-36 34 0 0 0 0 0 17 0 - 2455 Pipirelli $2.111.791 Задржи група
71 A-36 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2072 Pipirelli $33.028.478 Задржи група
70 R-19 2 2 11 0 1 108 17 6.35 F 2526 Pipirelli $7.402.810 Промовиран
69 A-27 39 0 0 0 0 0 17 0 - 3757 Pipirelli $-17.257.802 Испаднат
68 A-27 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2157 Pipirelli $23.738.787 Задржи група
67 R-129 1 6 14 2 7 127 17 7.47 SF 2376 Pipirelli $24.243.777 Промовиран
66 A-74 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 4574 Pipirelli $-6.677.032 Испаднат
65 R-54 3 1 6 0 4 68 17 4 SF 2584 Pipirelli $11.870.269 Промовиран
64 R-54 10 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 3480 Pipirelli $394.121 Задржи група
63 A-9 28 0 0 0 0 0 16 0 R1 5068 Pipirelli $-20.155.530 Испаднат
62 A-9 18 0 0 0 0 1 13 0.08 R1 6260 Pipirelli $17.066.210 Задржи група
61 R-199 2 2 8 1 0 91 17 5.35 QF 4271 Pipirelli $14.623.300 Промовиран
60 R-199 8 0 1 0 0 29 16 1.81 QF 5531 Pipirelli $17.605.743 Задржи група
59 R-199 10 0 0 0 1 16 15 1.07 SF 5960 Pipirelli $7.147.259 Задржи група
58 R-199 7 1 3 5 0 36 15 2.4 QF 6458 Pipirelli $-6.980.556 Задржи група
57 R-228 9 0 0 0 0 20 15 1.33 QF 6423 Pipirelli $7.361.413 Задржи група
56 R-228 8 0 0 0 0 22 17 1.29 R2 5995 Pipirelli $10.375.489 Задржи група
55 R-228 11 0 0 0 1 19 17 1.12 R1 6821 Pipirelli $2.327.073 Задржи група
54 R-228 6 0 3 0 1 58 17 3.41 QF 3506 Pipirelli $8.918.297 Задржи група
53 R-228 14 0 1 0 1 10 5 2 - 9781 Pipirelli $7.979.100 Задржи група