Профил на менаџерот: Sebastien Triniane

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sebastien Triniane
Држава: Луксембург
Пол:Не е определено
Се приклучи:Авг 12, 2016
Последна интеракција: Окт 12 2021, 22:39:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (455)
Освоени поени:0 (907)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (55)
Пол-позиции:0 (27)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: - (1.99)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(75/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sebastien Triniane Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 54, Трка 9
Број на најавувања:2087
Време поминато на ГПРО:132.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
85-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
84 R-9 25 0 0 0 0 0 1 0 R1 8071 Pipirelli $-1.544.000 Задржи група
83 R-9 18 0 0 0 0 0 8 0 R1 6582 Pipirelli $-18.549.365 Задржи група
82 R-9 11 0 0 0 0 5 8 0.62 R1 7258 Pipirelli $9.607.869 Задржи група
81 R-9 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 3530 Pipirelli $-14.966.367 Задржи група
80 R-9 13 1 2 2 0 25 7 3.57 R1 7650 Pipirelli $-765.731 Задржи група
79 R-9 17 0 0 0 0 0 15 0 R1 5523 Pipirelli $-12.793.345 Задржи група
78 R-9 12 0 0 2 0 11 17 0.65 R1 4112 Pipirelli $-3.685.135 Задржи група
77 R-9 11 0 1 0 0 18 16 1.12 R1 4939 Pipirelli $-11.217.479 Задржи група
76 R-9 11 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4043 Pipirelli $3.251.338 Задржи група
75 R-9 9 0 1 0 0 23 17 1.35 QF 4549 Pipirelli $5.171.287 Задржи група
74 R-9 11 0 0 1 0 7 16 0.44 SF 4882 Pipirelli $-15.658.648 Задржи група
73 R-9 7 0 0 1 0 25 15 1.67 - 5861 Pipirelli $5.173.651 Задржи група
72 R-9 7 0 2 0 0 38 17 2.24 F 4241 Pipirelli $5.776.655 Задржи група
71 R-9 4 0 5 0 0 69 17 4.06 SF 2903 Pipirelli $-17.340.076 Задржи група
70 R-9 5 0 1 0 0 46 17 2.71 SF 2835 Pipirelli $-22.226.722 Задржи група
69 R-9 15 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 5360 Pipirelli $4.549.614 Задржи група
68 R-9 12 0 0 2 0 10 17 0.59 QF 4084 Pipirelli $-21.481.109 Задржи група
67 R-9 4 0 4 5 0 46 15 3.07 F 5633 Pipirelli $-28.123.737 Задржи група
66 R-9 4 1 1 6 0 59 17 3.47 SF 4246 Pipirelli $-1.057.289 Задржи група
65 R-9 13 0 0 2 0 7 12 0.58 R1 6843 Pipirelli $-13.085.238 Задржи група
64 R-9 14 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 5525 Pipirelli $-14.923.386 Задржи група
63 R-9 13 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 4008 Pipirelli $-38.672.371 Задржи група
62 R-9 13 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 4908 Pipirelli $-8.447.663 Задржи група
61 R-9 14 0 0 0 0 11 14 0.79 R1 6604 Pipirelli $-11.230.015 Задржи група
60 A-120 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 4745 Pipirelli $-14.115.146 Испаднат
59 R-148 3 4 8 0 0 86 14 6.14 R1 6098 Pipirelli $3.395.491 Промовиран
58 R-148 2 5 11 3 4 116 17 6.82 SF 3145 Pipirelli $-5.925.707 Задржи група
57 R-148 2 7 11 2 4 114 17 6.71 F 3998 Pipirelli $-17.513.910 Задржи група
56 R-148 3 0 7 0 1 86 17 5.06 F 5372 Pipirelli $-15.133.907 Задржи група
55 R-148 8 0 0 1 2 37 17 2.18 R2 4369 Pipirelli $1.308.291 Задржи група
54 R-148 9 0 1 0 2 28 9 3.11 - 8474 Pipirelli $6.963.400 Задржи група