Профил на менаџерот: Kopis Alexandru-robert

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Kopis Alexandru-robert
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 15, 2016
Последна интеракција: Јун 18 2021, 22:53:05
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (436)
Освоени поени:0 (535)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (38)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: 0 (1.23)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(66/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kopis Alexandru-robert Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 55, Трка 10
Број на најавувања:2699
Време поминато на ГПРО:980.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 149
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Piercarlo Angelis (91)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Lycoz (R149) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-22 37 0 0 0 0 0 8 0 - 7219 Pipirelli $46.299.069 Пензиониран
80 R-139 2 5 11 11 2 113 17 6.65 SF 2866 Pipirelli $43.502.964 Промовиран
79 A-6 36 0 0 0 1 0 17 0 R2 3626 Pipirelli $17.186.991 Испаднат
78 A-6 30 0 0 0 0 0 10 0 R1 6741 Pipirelli $23.653.820 Задржи група
77 A-6 29 0 0 0 0 0 17 0 - 3054 Pipirelli $25.216.087 Задржи група
76 R-85 5 0 5 1 0 58 17 3.41 F 3383 Pipirelli $56.042.353 Промовиран
75 A-28 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 2971 Pipirelli $8.993.398 Испаднат
74 A-28 28 0 0 0 0 0 17 0 - 2574 Pipirelli $12.607.658 Задржи група
73 A-28 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2523 Pipirelli $12.191.056 Задржи група
72 A-28 10 0 0 2 1 26 17 1.53 SF 1216 Pipirelli $28.658.419 Задржи група
71 A-28 12 0 0 0 0 13 17 0.76 SF 1138 Pipirelli $18.118.510 Задржи група
70 A-28 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1344 Pipirelli $11.531.256 Задржи група
69 A-28 21 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 3445 Pipirelli $22.398.159 Задржи група
68 A-28 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 2135 Pipirelli $27.564.994 Задржи група
67 R-13 3 0 6 3 2 77 17 4.53 SF 2760 Pipirelli $15.734.902 Промовиран
66 A-12 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 2517 Pipirelli $7.064.636 Испаднат
65 A-12 18 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4331 Pipirelli $11.326.017 Задржи група
64 A-12 8 0 2 2 1 34 17 2 R2 1516 Pipirelli $30.341.880 Задржи група
63 A-12 9 0 0 0 2 22 17 1.29 R2 1195 Pipirelli $75.996.927 Задржи група
62 A-12 13 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 1190 Pipirelli $42.919.512 Задржи група
61 A-12 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1908 Pipirelli $35.737.930 Задржи група
60 A-12 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2140 Pipirelli $54.456.119 Задржи група
59 A-12 7 0 2 0 0 36 17 2.12 QF 1338 Pipirelli $89.639.001 Задржи група
58 A-12 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 2260 Pipirelli $42.977.372 Задржи група
57 A-12 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2027 Pipirelli $56.812.469 Задржи група
56 R-9 3 1 10 1 6 98 17 5.76 SF 2862 Pipirelli $43.515.301 Промовиран
55 R-9 10 0 1 2 0 15 8 1.88 - 8523 Pipirelli $6.351.047 Задржи група