Профил на менаџерот: Ronnel Bellorin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ronnel Bellorin
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 29, 2016
Последна интеракција: Мар 28 2020, 02:01:26
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (257)
Освоени поени:0 (539)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (45)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 0 (2.1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(75/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ronnel Bellorin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 56, Трка 5
Број на најавувања:1155
Време поминато на ГПРО:205.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 84
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Toranosuke Nakajima (92)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Venezuela Racing Team
Екипен пласман:502
Поени на тимот:35.6667

Спонзори

Legoo (R84) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-84 7 1 2 1 1 47 15 3.13 QF 5267 Pipirelli $-3.892.452 Задржи група
73 R-84 13 0 0 0 0 10 10 1 R2 7279 Pipirelli $-12.271.017 Задржи група
72 R-84 5 2 7 3 2 77 14 5.5 SF 6077 Pipirelli $-209.167 Задржи група
71 R-84 8 1 3 1 6 39 10 3.9 R2 7598 Pipirelli $-14.307.608 Задржи група
70 R-84 3 2 8 0 5 67 9 7.44 QF 7734 Pipirelli $-21.646.477 Задржи група
69 R-84 16 0 0 0 0 5 11 0.45 R1 6961 Pipirelli $-21.151.907 Задржи група
68 R-84 16 0 0 0 0 7 11 0.64 R2 7219 Pipirelli $-9.580.196 Задржи група
67 R-84 11 0 1 0 0 15 14 1.07 QF 6108 Pipirelli $-30.421.093 Задржи група
66 R-84 15 0 0 0 0 0 9 0 R1 8365 Pipirelli $-3.299.745 Задржи група
65 R-84 12 0 0 0 0 7 10 0.7 R2 7289 Pipirelli $20.044.567 Задржи група
64 A-57 36 0 0 0 0 0 16 0 - 4757 Pipirelli $6.338.590 Испаднат
63 A-57 27 0 0 0 0 0 16 0 R2 4897 Pipirelli $3.323.332 Задржи група
62 R-31 1 9 11 4 8 105 15 7 W 5452 Pipirelli $8.954.685 Промовиран
61 A-51 32 0 0 0 0 0 15 0 R1 5883 Pipirelli $292.889 Испаднат
60 A-51 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2836 Pipirelli $3.336.612 Задржи група
59 A-51 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 3850 Pipirelli $2.520.683 Задржи група
58 A-51 23 0 0 0 0 0 16 0 R1 4589 Pipirelli $7.762.118 Задржи група
57 R-198 1 3 11 0 2 113 17 6.65 F 2838 Pipirelli $13.684.082 Промовиран
56 R-294 6 0 2 0 0 43 11 3.91 - 7630 Pipirelli $-5.008.297 Задржи група