Профил на менаџерот: Etienne Kestelyn

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Etienne Kestelyn
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 4, 2016
Последна интеракција: Денес во 09:33:52
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (422)
Освоени поени:4 (744)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (63)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 0.57 (1.76)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

28% отклучени

(100/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Etienne Kestelyn Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 56, Трка 8
Број на најавувања:5352
Време поминато на ГПРО:1401.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Jordi Carol (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:24
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Projet X
Екипен пласман:72
Поени на тимот:162.6667

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 14 1 1 0 0 14 17 0.82 - 3372 Pipirelli $10.749.267 Задржи група
80 P-18 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1722 Pipirelli $35.346.976 Испаднат
79 M-4 39 0 0 0 0 0 17 0 - 680 Yokomama $8.211.999 Испаднат
78 M-4 21 1 1 1 1 10 17 0.59 QF 147 Yokomama $13.491.475 Задржи група
77 M-4 12 0 1 0 2 14 17 0.82 R1 432 Dunnolop $25.773.039 Задржи група
76 M-4 10 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 2167 Badyear $44.138.077 Задржи група
75 P-23 1 5 11 9 6 112 17 6.59 W 110 Yokomama $89.326.838 Промовиран
74 P-23 9 0 2 0 0 20 17 1.18 - 1120 Yokomama $95.533.274 Задржи група
73 A-49 2 2 8 1 2 87 17 5.12 R2 777 Pipirelli $139.531.721 Промовиран
72 A-49 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 1439 Pipirelli $153.846.141 Задржи група
71 A-49 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 3333 Pipirelli $164.305.868 Задржи група
70 A-49 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R2 2260 Pipirelli $154.156.893 Задржи група
69 A-49 17 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 1754 Pipirelli $104.229.842 Задржи група
68 A-49 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2211 Pipirelli $53.600.799 Задржи група
67 R-153 1 6 13 1 2 123 17 7.24 SF 2726 Pipirelli $68.264.790 Промовиран
66 R-153 9 0 0 0 0 16 16 1 R1 4875 Pipirelli $59.558.461 Задржи група
65 A-28 37 0 0 0 0 0 14 0 - 6034 Pipirelli $90.711.743 Испаднат
64 A-101 16 0 0 0 0 5 11 0.45 - 7183 Pipirelli $39.399.261 Задржи група
63 A-124 18 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4395 Pipirelli $44.044.405 Задржи група
62 A-124 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2127 Pipirelli $18.204.891 Задржи група
61 R-196 2 3 8 4 2 96 17 5.65 R2 3040 Pipirelli $49.739.837 Промовиран
60 R-196 6 0 4 0 1 48 17 2.82 QF 4453 Pipirelli $-24.728.478 Задржи група
59 A-64 23 0 0 0 0 1 9 0.11 R1 7855 Pipirelli $55.541.167 Пензиониран
58 A-64 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 3868 Pipirelli $55.285.878 Задржи група
57 R-138 2 4 11 1 2 109 17 6.41 R2 4756 Pipirelli $80.673.989 Промовиран
56 R-138 10 0 0 0 0 12 9 1.33 - 8065 Pipirelli $34.122.326 Задржи група