Профил на менаџерот: Sergejs Chulkovs

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Sergejs Chulkovs
Држава: Латвија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 16, 2009
Последна интеракција: Јун 16 2019, 18:11:55
Постови на форумот:57  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (879)
Освоени поени:0 (1830)
Победи:0 (47)
Подиуми:0 (138)
Пол-позиции:0 (60)
Најбрзи круга:0 (22)
Просечно поени/трка: - (2.08)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

41% отклучени

(146/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergejs Chulkovs Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 2
Број на најавувања:9860
Време поминато на ГПРО:2852.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
69-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
68 P-19 38 0 0 0 0 0 0 - - 11476 blank $-12.622.418 Пензиониран
67 P-19 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 327 Yokomama $20.749.026 Задржи група
66 P-19 8 0 0 0 0 27 17 1.59 SF 254 Yokomama $22.907.513 Задржи група
65 P-19 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 190 Yokomama $16.046.055 Задржи група
64 P-19 6 0 2 1 0 36 16 2.25 QF 2663 Yokomama $40.674.039 Задржи група
63 P-19 9 0 2 0 0 31 17 1.82 R1 192 Yokomama $28.653.887 Задржи група
62 M-5 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 180 Dunnolop $19.460.174 Испаднат
61 P-23 4 3 8 5 0 77 17 4.53 SF 253 Yokomama $40.346.719 Промовиран*
60 P-23 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 355 Yokomama $26.692.686 Задржи група
59 P-23 7 2 2 0 0 40 17 2.35 R2 160 Yokomama $33.940.686 Задржи група
58 P-23 8 0 0 0 0 22 17 1.29 R1 210 Yokomama $48.563.251 Задржи група
57 A-60 1 4 12 7 0 110 17 6.47 W 3040 Pipirelli $81.675.741 Промовиран
56 A-60 5 1 5 0 0 60 17 3.53 SF 1599 Pipirelli $56.755.845 Задржи група
55 A-60 6 0 4 1 1 66 17 3.88 SF 752 Pipirelli $73.061.186 Задржи група
54 A-60 10 0 0 0 0 29 17 1.71 QF 1082 Pipirelli $24.059.537 Задржи група
53 A-60 28 0 0 0 0 3 17 0.18 - 4183 Pipirelli $20.676.949 Задржи група
52 P-25 33 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Yokomama $-3.528.701 Испаднат
51 M-3 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Dunnolop $-5.368.896 Испаднат
50 P-1 2 2 6 0 2 66 17 3.88 R1 ? Dunnolop $63.704.107 Промовиран
49 P-1 10 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 161 Dunnolop $74.524.894 Задржи група
48 A-66 1 6 11 9 3 117 17 6.88 W ? Pipirelli $135.836.189 Промовиран
47 A-66 5 1 5 0 1 54 17 3.18 QF 557 Pipirelli $59.067.443 Задржи група
46 A-66 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $15.461.032 Задржи група
45 P-20 29 0 0 0 0 1 17 0.06 QF ? Avonn $-20.022.078 Испаднат
44 M-2 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 98 Dunnolop $-7.648.017 Испаднат
43 M-2 6 0 3 6 1 28 17 1.65 R2 ? Hancock $2.684.774 Задржи група
42 P-8 1 5 8 5 1 88 17 5.18 W ? Avonn $47.237.730 Промовиран
41 P-8 5 1 4 0 0 40 17 2.35 QF ? Avonn $13.354.022 Задржи група
40 P-8 10 0 1 0 0 22 17 1.29 QF 192 Avonn $20.639.987 Задржи група
39 P-8 7 0 2 0 0 32 17 1.88 R2 ? Avonn $50.927.665 Задржи група
38 P-8 9 0 1 0 1 29 17 1.71 R2 ? Yokomama $32.748.552 Задржи група
37 P-8 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Yokomama $52.078.293 Задржи група
36 A-58 1 6 14 1 3 126 17 7.41 W 294 Pipirelli $114.733.416 Промовиран
35 A-58 12 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 657 Pipirelli $79.017.637 Задржи група
34 A-58 16 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 710 Pipirelli $68.623.487 Задржи група
33 R-59 3 4 7 5 0 89 17 5.24 F ? Pipirelli $32.658.152 Промовиран
32 P-10 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Yokomama $-4.737.504 Спец пот
31 M-4 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Badyear $9.265.172 Испаднат
30 P-8 4 2 4 1 3 61 17 3.59 R1 89 Yokomama $23.345.875 Промовиран
29 P-8 19 0 0 0 2 11 17 0.65 R1 ? Yokomama $22.242.365 Задржи група
28 P-8 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Dunnolop $8.291.608 Задржи група
27 P-8 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Dunnolop $11.711.642 Задржи група
26 A-22 4 0 3 0 1 61 17 3.59 SF 420 Pipirelli $23.587.777 Промовиран
25 P-5 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Dunnolop $4.240.346 Испаднат
24 A-41 5 2 7 8 2 74 17 4.35 SF 416 Pipirelli $27.168.314 Промовиран*
23 A-41 5 0 3 0 0 43 17 2.53 QF 474 Pipirelli $28.521.055 Задржи група
22 A-41 9 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 601 Pipirelli $12.668.873 Задржи група
21 A-41 17 0 0 0 0 6 16 0.38 R2 - Pipirelli $17.955.840 Задржи група
20 R-65 2 5 10 5 0 106 17 6.24 F 1049 Pipirelli $16.186.933 Промовиран
19 A-33 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $-2.540.016 Испаднат
18 R-194 4 1 6 0 0 70 17 4.12 F ? Pipirelli $14.971.324 Промовиран
17 R-194 22 0 0 0 0 0 2 0 R2 - Pipirelli $-15.789.459 Задржи група
16 R-194 6 1 2 6 1 49 14 3.5 R1 - blank $-5.459.469 Задржи група
15 R-194 8 1 3 0 0 42 16 2.62 - - blank $3.068.340 Задржи група