Профил на менаџерот: Alexandre Drummond

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alexandre Drummond
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 19, 2016
Последна интеракција: Вчера во 16:16:29
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (468)
Освоени поени:0 (637)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (40)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 0 (1.36)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(57/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexandre Drummond Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 56, Трка 10
Број на најавувања:5286
Време поминато на ГПРО:1020.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 34
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Roelof Bleekemolen (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:17
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Falcon's Fury Brasil
Екипен пласман:183
Поени на тимот:86.5333

Спонзори

Paneri (A47) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-34 19 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 2307 Pipirelli $56.400.095 Задржи група
82 P-3 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 656 Dunnolop $-93.389 Испаднат
81 A-47 4 0 5 0 0 53 17 3.12 R1 789 Pipirelli $17.237.041 Промовиран
80 A-47 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1601 Pipirelli $20.563.013 Задржи група
79 A-47 26 0 0 0 0 0 17 0 - 2118 Pipirelli $7.518.034 Задржи група
78 P-8 35 0 0 0 0 0 17 0 - 1301 Avonn $7.218.503 Испаднат
77 P-8 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 511 Dunnolop $6.441.324 Задржи група
76 P-8 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 561 Dunnolop $5.893.668 Задржи група
75 A-77 4 0 1 0 0 46 17 2.71 R2 2794 Pipirelli $46.515.184 Промовиран
74 A-77 12 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 1466 Pipirelli $4.324.863 Задржи група
73 P-7 30 0 0 0 0 0 16 0 R2 3513 Yokomama $2.005.388 Испаднат
72 A-42 1 7 9 6 3 104 17 6.12 F 1954 Pipirelli $46.420.731 Промовиран
71 A-42 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 1401 Pipirelli $42.674.190 Задржи група
70 A-42 6 0 3 0 0 36 17 2.12 QF 3824 Pipirelli $23.751.517 Задржи група
69 A-42 9 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 1681 Pipirelli $18.248.548 Задржи група
68 A-42 14 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1205 Pipirelli $18.913.175 Задржи група
67 A-42 16 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1648 Pipirelli $15.962.234 Задржи група
66 A-42 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 2691 Pipirelli $24.859.068 Задржи група
65 R-33 3 2 5 0 2 82 17 4.82 F 2555 Pipirelli $16.278.195 Промовиран
64 A-7 37 0 0 0 0 0 16 0 R1 4712 Pipirelli $12.532.831 Испаднат
63 A-7 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 4201 Pipirelli $8.774.207 Задржи група
62 A-7 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2580 Pipirelli $10.851.530 Задржи група
61 R-111 5 2 3 0 1 64 17 3.76 SF 3256 Pipirelli $16.547.009 Промовиран
60 R-111 6 0 4 0 3 53 17 3.12 SF 3121 Pipirelli $-17.799.797 Задржи група
59 R-111 6 0 3 0 1 47 17 2.76 R2 3079 Pipirelli $-9.101.746 Задржи група
58 R-111 6 0 3 0 0 46 16 2.88 R2 4844 Pipirelli $-18.253.827 Задржи група
57 R-111 11 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 4615 Pipirelli $-5.357.141 Задржи група
56 R-111 12 0 0 0 0 12 7 1.71 - 7888 Pipirelli $13.746.722 Задржи група