Профил на менаџерот: Martino Colombo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Martino Colombo
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 13, 2017
Последна интеракција: Јун 22 2021, 11:04:25
Постови на форумот:36  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (431)
Освоени поени:64 (794)
Победи:5 (29)
Подиуми:5 (69)
Пол-позиции:1 (22)
Најбрзи круга:2 (19)
Просечно поени/трка: 8 (1.84)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

32% отклучени

(113/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Martino Colombo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 57, Трка 1
Број на најавувања:2039
Време поминато на ГПРО:848.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 22
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Manfred Terting (164)
Технички Директор: Alan Frisson (117)
Екипа во целост:33
Гуми: Yokomama
Име на тим: IMR FARM IlMaialinoRampante
Екипен пласман:23
Поени на тимот:245.9003

Спонзори

Heikenen (P22) - 19 трки
WalRed (P22) - 16 трки
Warstijner (P22) - 15 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 P-22 7 0 3 0 0 32 17 1.88 R1 237 Avonn $21.922.728 Задржи група
80 P-22 6 2 2 1 0 28 17 1.65 R1 286 Avonn $40.366.361 Задржи група
79 M-1 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 4360 Yokomama $42.101.483 Испаднат
78 M-1 10 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 58 Yokomama $26.005.421 Задржи група
77 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 1505 Pipirelli $30.323.859 Испаднат
76 Elite 15 0 1 0 0 10 17 0.59 - 144 Contimental $37.027.594 Задржи група
75 Elite 22 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 139 Yokomama $37.199.722 Задржи група
74 M-4 2 1 7 1 3 72 17 4.24 R2 2508 Badyear $59.532.870 Промовиран
73 M-4 11 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 61 Badyear $41.546.259 Задржи група
72 M-4 10 0 1 0 0 22 17 1.29 QF 104 Badyear $123.845.010 Задржи група
71 P-16 1 5 10 5 3 103 17 6.06 F 82 Dunnolop $81.687.336 Промовиран
70 P-16 15 0 1 0 0 16 17 0.94 - 391 Yokomama $52.866.662 Задржи група
69 P-16 12 0 1 0 0 12 17 0.71 QF 505 Yokomama $72.467.927 Задржи група
68 P-16 9 1 3 0 0 33 17 1.94 R2 1363 Yokomama $84.705.687 Задржи група
67 P-16 13 0 0 0 0 12 17 0.71 QF 206 Yokomama $78.867.911 Задржи група
66 P-16 4 2 5 0 0 52 17 3.06 R2 248 Yokomama $115.575.458 Задржи група
65 A-49 3 2 10 0 2 88 17 5.18 F 4233 Pipirelli $182.008.497 Промовиран
64 A-49 7 0 4 0 0 34 17 2 QF 4003 Pipirelli $143.890.337 Задржи група
63 A-49 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2643 Pipirelli $180.952.386 Задржи група
62 A-49 14 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 7154 Pipirelli $215.089.556 Задржи група
61 A-49 11 0 0 0 0 17 17 1 R1 2629 Pipirelli $189.532.038 Задржи група
60 A-49 13 0 1 0 1 15 15 1 R2 5343 Pipirelli $198.806.467 Задржи група
59 A-49 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1371 Pipirelli $151.084.056 Задржи група
58 A-49 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 3855 Pipirelli $82.223.376 Задржи група
57 R-196 1 11 13 14 8 139 17 8.18 W 2804 Pipirelli $42.423.856 Промовиран