Профил на менаџерот: Harry Howlett

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Greenwood Revival (Team livery)
Име:Harry Howlett
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 23, 2017
Последна интеракција: Вчера во 23:04:50
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (302)
Освоени поени:0 (447)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (32)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:1 (16)
Просечно поени/трка: 0 (1.48)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(73/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Harry Howlett Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 57, Трка 11
Број на најавувања:4832
Време поминато на ГПРО:851.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 32
Позиција во сезоната:24
Пари: $?.???.???
Возач: Brett Yasukawa (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:20
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Greenwood Racing GP
Екипен пласман:70
Поени на тимот:165.6665

Спонзори

NKG (A32) - 27 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-32 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 4934 Pipirelli $9.421.609 Задржи група
73 A-32 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1915 Pipirelli $10.938.038 Задржи група
72 A-32 11 0 1 2 0 16 17 0.94 R2 1851 Pipirelli $24.434.478 Задржи група
71 A-32 8 0 1 0 0 36 17 2.12 QF 1005 Pipirelli $35.217.122 Задржи група
70 A-32 8 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 1211 Pipirelli $22.331.188 Задржи група
69 A-32 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1934 Pipirelli $21.977.502 Задржи група
68 A-32 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 2865 Pipirelli $21.097.017 Задржи група
67 R-59 1 9 14 8 11 134 17 7.88 W 2661 Pipirelli $11.918.987 Промовиран
66 A-45 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1932 Pipirelli $-14.598.292 Испаднат
65 A-45 13 0 0 0 0 11 16 0.69 QF 4122 Pipirelli $13.648.946 Задржи група
64 P-25 36 0 0 0 0 0 17 0 - 1217 Pipirelli $11.895.552 Испаднат
63 A-71 3 3 5 0 1 66 17 3.88 QF 2567 Pipirelli $20.229.271 Промовиран
62 A-71 13 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 2201 Pipirelli $20.768.576 Задржи група
61 A-71 21 0 0 0 0 0 17 0 R2 2566 Pipirelli $15.196.999 Задржи група
60 A-71 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2491 Pipirelli $3.280.086 Задржи група
59 R-32 2 3 8 2 3 101 17 5.94 F 2673 Pipirelli $35.358.392 Промовиран
58 R-32 11 0 0 0 0 17 17 1 R1 4083 Pipirelli $2.212.199 Задржи група
57 R-32 13 0 1 0 0 11 7 1.57 - 7447 Pipirelli $9.875.295 Задржи група