Профил на менаџерот: Viorel Clep

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Viorel Clep
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 28, 2007
Последна интеракција: Вчера во 22:27:47
Постови на форумот:34  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (550)
Освоени поени:3 (1013)
Победи:0 (27)
Подиуми:0 (80)
Пол-позиции:0 (36)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 0.25 (1.84)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 24, 2007)
Достигнувања:

27% отклучени

(95/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Viorel Clep Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:clep_viorel@yahoo.com

Основни информации

Прво ГП: Сезона 4, Трка 9
Број на најавувања:4165
Време поминато на ГПРО:505.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Rinaldo Zanardi (109)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: CercetASII Romaniei
Екипен пласман:384
Поени на тимот:134.9333

Спонзори

Fisco (A70) - 11 трки
Tycon International (R139) - 19 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-70 27 0 0 0 0 0 15 0 R2 4980 Pipirelli $22.279.982 Задржи група
72 R-139 1 13 14 12 13 145 16 9.06 W 4260 Pipirelli $41.159.651 Промовиран
41-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 P-1 39 0 0 0 0 0 6 0 R1 - Avonn $-7.603.734 Пензиониран
39 A-41 2 4 9 1 1 88 14 6.29 SF - Pipirelli $50.700.920 Промовиран
38 A-41 7 0 3 0 0 34 16 2.12 - - Pipirelli $33.806.078 Задржи група
37 R-236 1 5 8 5 0 90 16 5.62 W - Pipirelli $34.848.645 Промовиран
36 A-35 33 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $7.474.972 Испаднат
35 A-35 28 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $2.350.115 Задржи група
34 R-168 2 0 8 0 0 84 14 6 SF - Pipirelli $12.981.130 Промовиран
33 R-168 13 0 1 0 0 9 10 0.9 R1 - Pipirelli $-22.744.052 Задржи група
32 R-168 7 2 2 1 0 39 9 4.33 QF - Pipirelli $-21.011.184 Задржи група
31 R-168 5 1 3 0 0 50 17 2.94 SF 1906 Pipirelli $24.132.680 Задржи група
30 R-168 7 0 3 0 0 41 14 2.93 R1 - Pipirelli $-12.665.785 Задржи група
29 A-30 34 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $9.242.177 Испаднат
28 R-208 1 1 8 0 1 75 14 5.36 W - Pipirelli $22.960.201 Промовиран
27 R-208 13 0 1 0 0 11 12 0.92 R2 - Pipirelli $-19.915.001 Задржи група
26 R-208 10 0 2 2 0 32 17 1.88 QF 1696 Pipirelli $28.677.651 Задржи група
25 A-52 25 0 0 5 0 3 14 0.21 R1 - Pipirelli $52.563.382 Испаднат
24 A-52 16 0 0 1 0 11 14 0.79 R2 - Pipirelli $29.662.376 Задржи група
23 A-52 13 0 1 2 0 11 12 0.92 QF - Pipirelli $38.777.082 Задржи група
22 A-52 7 0 2 1 0 41 16 2.56 R2 - Pipirelli $35.194.014 Задржи група
21 A-52 17 0 0 0 0 3 14 0.21 R2 - Pipirelli $76.198.986 Задржи група
20 A-52 13 0 1 1 0 11 16 0.69 QF - Pipirelli $39.118.880 Задржи група
19 A-52 17 0 0 1 0 15 16 0.94 SF - Pipirelli $41.964.511 Задржи група
18 A-52 20 0 0 1 0 7 16 0.44 R1 - Pipirelli $43.736.831 Задржи група
17 A-52 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $16.151.094 Задржи група
16 A-52 17 0 0 0 0 5 13 0.38 R1 - blank $9.475.025 Задржи група
15 P-5 36 0 0 0 0 0 14 0 - - blank $-4.034.134 Испаднат
14 A-32 4 1 5 1 2 64 13 4.92 - - blank $4.284.310 Промовиран
13 A-32 6 0 1 1 0 25 15 1.67 - - blank $28.713.197 Задржи група
12 A-32 17 0 0 0 0 1 13 0.08 - - blank $3.229.424 Задржи група
11 P-16 27 0 0 0 0 0 13 0 - - blank $1.768.011 Испаднат
10 A-20 9 0 1 0 0 26 16 1.62 - - blank $21.072.095 Промовиран*
9 R-39 11 0 2 0 0 25 15 1.67 - - blank $1.549.217 Промовиран*
8 R-39 11 0 0 0 0 27 17 1.59 - ? blank $-12.912.843 Задржи група
7 A-3 29 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $7.542.640 Испаднат
6 A-3 18 0 1 0 0 7 15 0.47 - - blank $1.392.132 Задржи група
5 R-3 10 0 4 1 0 27 12 2.25 - - blank $1.792.251 Промовиран*
4 R-3 25 0 0 0 0 0 4 0 - - blank $-15.472.961 Задржи група