Профил на менаџерот: Peter Bursky

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Peter Bursky
Држава: Ирска
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 17, 2009
Последна интеракција: Јан 28 2013, 16:18:02
Постови на форумот:48  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (330)
Освоени поени:0 (562)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (41)
Пол-позиции:0 (33)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: - (1.7)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 11, 2009)
Достигнувања:

20% отклучени

(72/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Peter Bursky Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 2
Број на најавувања:5955
Време поминато на ГПРО:1270.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Peter Bursky (Последна обнова: Фев 4 2011, 22:43:28)
Season 15
Race 11 - first points (6th)
Race 16 - new driver - Henri Pla

Season 16
Race 2 - First podium (2nd)
Race 4 - another podium (3rd)
Race 5 - it's getting boring ;) another podium - 2nd place, missed top position by 3L of fuel as had to pit in the second last lap
Race 9 - another 2nd place; leading the grid for 42 laps of 62, missed by driver mistake 4 laps before end :(
Race 10 - 3rd (AGAIN!), in season's standing progressed to 2nd place, also semi final level of cup guaranteed :)
Race 15 - 2nd (getting there)
END of season 16, finished 2nd in group, safe promotion with 18m in the account.

Season 17
Promoted to Ama-10, hoping to retain group, get more experience and a better car (and maybe a better driver).
Race 5 - First points in Ama - finished 7th
Finished on 11th position after end of season.

Season 18
Race 1 - finished 7th, in points. Promising start foor the new season.
Race 3 - finished 4th, more points!
Race 4 - finished 3rd, first podium in Ama
Race 9 - finished 5th
Race 11 - finished 2nd; lost 1 just about, brakes broke 4 laps to the end; at least did the quickest lap - my first one.
End of season - finished 9th, 2 podiums, 5 poles. Managed to extend driver's contract.

Season 19
Race 2 - first points this season, finished 8th
Race 3 - complete disaster, finished 28th
Race 4 - more points, finished 5th
Race 5 - finished 4th - getting better?!
Race 6,7 - Some more points, finished 5th (again)
Race 8,9 - more trouble, finished 19/20th :(
Race 10 - First podium of this season - finished 2nd
Race 11 - Finished 4th
Race 12 - MY FIRST WIN!!!
End of season didn't work out exactly according to plans (esp. money matters), decided to start over again.

Season 20 - building up the driver
Race 1 - good start - another Win (close enough though, on the last lap :)

Season 21 - main goals train up the driver, manage cash, push for promotion.
Promoted to Ama-24 with over 60mil in bank

Season 22 - main goals keep training the driver, keep the position in group
After race 5 managed to resign the driver - first goal fullfilled. Next one is to keep training the driver and get some points to remain in Ama.

Season 23 - main goal is pushing for promotion
Race 1 - Average start, finished 6th
Race 2 - Improvement, finished 4th
Race 3 - Unexpected part failure caused finish out of points, 11th
Race 4 - First podium, finished 2nd
Race 5 - More points, but no podium, finished 4th
Race 6 - Even if the strategy didn't work as planned, still finished 1st!
After a pretty successful 2nd half of the season finished 1st in the group with 88 points, thus promoting to Pro.