Профил на менаџерот: Marcelo Stivala

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marcelo Stivala
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 2, 2017
Последна интеракција: Јун 3 2020, 03:36:49
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (276)
Освоени поени:0 (348)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (20)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 0 (1.26)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(35/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marcelo Stivala Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 58, Трка 12
Број на најавувања:1224
Време поминато на ГПРО:275.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 13
Позиција во сезоната:26
Пари: $??.???.???
Возач: Kevin Sharp (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: GPRO ARGENTINA
Екипен пласман:218
Поени на тимот:120.5332

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-13 36 0 0 0 0 0 11 0 - 7070 Pipirelli $8.320.357 Задржи група
74 P-13 39 0 0 0 0 0 12 0 - 6225 Yokomama $-17.069.291 Испаднат
73 A-93 4 0 2 0 0 42 16 2.62 SF 3866 Pipirelli $66.423.615 Промовиран
72 A-93 7 0 5 1 0 44 15 2.93 SF 5228 Pipirelli $31.468.777 Задржи група
71 A-93 13 0 0 0 0 9 14 0.64 R1 5725 Pipirelli $40.914.734 Задржи група
70 A-93 15 0 0 0 0 12 17 0.71 SF 1813 Pipirelli $77.672.860 Задржи група
69 A-93 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 4325 Pipirelli $68.730.194 Задржи група
68 A-93 14 1 1 0 0 15 15 1 R1 5152 Pipirelli $75.859.130 Задржи група
67 A-93 17 1 1 0 0 12 15 0.8 R1 4997 Pipirelli $89.820.304 Задржи група
66 A-93 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1978 Pipirelli $109.959.357 Задржи група
65 A-93 16 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1693 Pipirelli $106.881.618 Задржи група
64 A-93 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1857 Pipirelli $92.372.047 Задржи група
63 A-93 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 4647 Pipirelli $61.530.566 Задржи група
62 R-187 5 0 7 1 5 74 17 4.35 QF 2897 Pipirelli $29.856.803 Промовиран*
61 R-187 7 1 2 0 2 49 17 2.88 SF 3686 Pipirelli $10.938.850 Задржи група
60 R-187 4 0 1 0 0 59 17 3.47 QF 3352 Pipirelli $52.281.406 Задржи група
59 R-187 11 0 0 0 0 20 17 1.18 R2 3776 Pipirelli $8.813.733 Задржи група
58 R-187 17 0 0 0 0 0 6 0 - 7548 Pipirelli $28.979.445 Задржи група