Профил на менаџерот: Fred Vautrin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fred Vautrin
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 29, 2017
Последна интеракција: Денес во 01:29:31
Постови на форумот:17  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (257)
Освоени поени:8 (586)
Победи:0 (20)
Подиуми:1 (51)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 0.62 (2.28)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(93/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fred Vautrin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 59, Трка 2
Број на најавувања:2736
Време поминато на ГПРО:1203.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Johnny Salignon (141)
Технички Директор: Rocco Colani (92)
Екипа во целост:25
Гуми: Yokomama
Име на тим: Gornidi Alpine - FRA 15
Екипен пласман:301
Поени на тимот:189.8006

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-4 20 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 529 Yokomama $24.038.488 Задржи група
72 M-4 29 0 0 0 0 2 17 0.12 - 1783 Yokomama $33.126.917 Испаднат
71 P-21 3 3 6 1 0 68 17 4 F 1455 Yokomama $42.866.069 Промовиран
70 P-21 10 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 2796 Yokomama $19.755.724 Задржи група
69 P-21 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 316 Yokomama $96.637.034 Задржи група
68 A-65 1 10 17 17 7 150 17 8.82 W 544 Pipirelli $144.686.178 Промовиран
67 A-65 6 1 4 2 0 62 17 3.65 R1 1794 Pipirelli $60.006.778 Задржи група
66 A-65 11 1 1 0 1 23 17 1.35 R2 3470 Pipirelli $70.854.705 Задржи група
65 A-65 5 0 7 2 2 66 17 3.88 F 1271 Pipirelli $63.638.905 Задржи група
64 A-65 8 0 1 0 0 25 17 1.47 F 1321 Pipirelli $75.775.234 Задржи група
63 A-109 14 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2231 Pipirelli $53.313.794 Задржи група
62 A-109 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 1941 Pipirelli $20.494.304 Задржи група
61 R-129 3 4 8 0 2 81 17 4.76 QF 3228 Pipirelli $32.175.440 Промовиран
60 R-129 4 0 3 0 0 53 15 3.53 R2 5909 Pipirelli $21.431.001 Задржи група
59 R-129 13 0 1 0 1 10 8 1.25 R2 8377 Pipirelli $26.810.574 Задржи група