Профил на менаџерот: Vadim Shapovalov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Vadim Shapovalov
Држава: Грузија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 30, 2017
Последна интеракција: Денес во 17:02:35
Постови на форумот:20  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (427)
Освоени поени:28 (751)
Победи:2 (14)
Подиуми:3 (61)
Пол-позиции:2 (17)
Најбрзи круга:2 (20)
Просечно поени/трка: 5.6 (1.76)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 1, 2017)
Достигнувања:

23% отклучени

(85/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Vadim Shapovalov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 59, Трка 3
Број на најавувања:2657
Време поминато на ГПРО:1508.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:1
Пари: $???.???.???
Возач: Rolf von Opel (182)
Технички Директор: Kenji Tomita (120)
Екипа во целост:49
Гуми: Dunnolop
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Siemen (A1) - 24 трки
Softbanks (M3) - 13 трки
CTP (P12) - 6 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 M-3 8 0 2 0 0 26 17 1.53 R2 66 Yokomama $93.450.810 Задржи група
82 M-3 9 0 2 0 0 32 17 1.88 R1 68 Badyear $110.589.036 Задржи група
81 P-12 2 2 10 1 2 97 17 5.71 QF 408 Yokomama $145.526.632 Промовиран
80 P-12 5 1 4 3 1 43 17 2.53 R2 299 Avonn $165.173.715 Задржи група
79 P-12 9 0 2 1 0 24 17 1.41 R1 333 Yokomama $192.091.511 Задржи група
78 A-1 4 0 3 5 3 65 17 3.82 SF 2473 Pipirelli $208.221.936 Промовиран
77 A-1 7 1 3 0 0 35 17 2.06 R1 3590 Pipirelli $135.473.047 Задржи група
76 A-1 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2285 Pipirelli $147.654.230 Задржи група
75 A-1 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2187 Pipirelli $100.767.021 Задржи група
74 A-1 10 0 0 0 0 18 17 1.06 R2 3089 Pipirelli $52.368.869 Задржи група
73 A-1 21 0 0 0 1 4 16 0.25 R1 4070 Pipirelli $33.446.429 Задржи група
72 A-1 26 0 0 0 0 0 17 0 - 2673 Pipirelli $19.830.939 Задржи група
71 P-18 16 0 1 0 0 8 17 0.47 - 2227 Yokomama $-1.029.525 Испаднат
70 P-18 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1355 Yokomama $9.439.397 Задржи група
69 P-18 10 0 2 0 1 17 17 1 R1 373 Yokomama $32.514.887 Задржи група
68 A-22 2 3 8 0 4 86 17 5.06 W 1128 Pipirelli $49.061.888 Промовиран
67 A-22 10 0 2 0 0 16 17 0.94 R2 4966 Pipirelli $57.888.936 Задржи група
66 A-22 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1805 Pipirelli $23.674.373 Задржи група
65 P-18 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1195 Contimental $38.495.399 Испаднат
64 A-88 3 2 10 4 2 94 17 5.53 QF 698 Pipirelli $72.176.400 Промовиран
63 A-88 11 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1681 Pipirelli $77.176.607 Задржи група
62 A-88 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1755 Pipirelli $99.232.311 Задржи група
61 A-88 7 0 2 0 0 42 17 2.47 QF 1496 Pipirelli $62.650.593 Задржи група
60 A-88 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2179 Pipirelli $49.462.650 Задржи група
59 R-200 3 3 7 1 4 80 15 5.33 - 5720 Pipirelli $41.662.981 Промовиран