Профил на менаџерот: Marco Parinetti

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marco Parinetti
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 12, 2017
Последна интеракција: Вчера во 21:23:33
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (262)
Освоени поени:2 (592)
Победи:0 (17)
Подиуми:0 (56)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: 0.15 (2.26)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(72/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marco Parinetti Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 59, Трка 6
Број на најавувања:3322
Време поминато на ГПРО:1648.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Roberto Morbidelli (141)
Технички Директор: Alain Dupasquier (90)
Екипа во целост:21
Гуми: Yokomama
Име на тим: RossoCorsa Racing Team
Екипен пласман:18
Поени на тимот:433.7331

Спонзори

LM Erics (A45) - 16 трки
Café of Colombia (A45) - 5 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-45 4 2 10 0 3 94 17 5.53 W 766 Pipirelli $114.125.545 Промовиран
72 A-45 7 0 4 0 0 46 17 2.71 SF 1170 Pipirelli $70.193.721 Задржи група
71 P-21 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 727 Yokomama $17.144.302 Испаднат
70 P-21 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 363 Yokomama $4.417.523 Задржи група
69 P-21 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1746 Yokomama $27.244.662 Задржи група
68 A-43 2 3 12 3 1 106 17 6.24 W 854 Pipirelli $57.435.070 Промовиран
67 P-9 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1497 Yokomama $2.963.227 Испаднат
66 P-9 21 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 916 Dunnolop $6.013.856 Задржи група
65 A-67 3 1 8 1 0 75 17 4.41 F 787 Pipirelli $39.647.038 Промовиран
64 A-67 5 1 5 0 3 55 17 3.24 R2 948 Pipirelli $31.185.056 Задржи група
63 A-116 9 0 1 0 1 22 17 1.29 QF 2177 Pipirelli $25.406.521 Задржи група
62 A-116 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1531 Pipirelli $21.639.113 Задржи група
61 A-116 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2290 Pipirelli $13.657.814 Задржи група
60 R-39 1 10 15 0 10 150 17 8.82 W 2503 Pipirelli $13.243.983 Промовиран
59 R-39 7 0 0 0 1 26 11 2.36 - 7078 Pipirelli $475.276 Задржи група