Профил на менаџерот: Otto Porsanger

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Otto Porsanger
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 2, 2017
Последна интеракција: Денес во 07:50:04
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (70)
Освоени поени:25 (306)
Победи:1 (16)
Подиуми:2 (32)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:2 (27)
Просечно поени/трка: 1.92 (4.37)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(91/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Otto Porsanger Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 5
Број на најавувања:2198
Време поминато на ГПРО:620.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 3
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Andy Clarke (118)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:18
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

TWR Automotive (R20) - 26 трки
ID&ID&T (R20) - 14 трки
German Post (R20) - 13 трки
WalMarket (R20) - 37 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-20 1 9 13 14 11 121 17 7.12 F 4741 Pipirelli $40.403.862 Промовиран
72 R-20 1 6 15 10 14 130 17 7.65 F 3789 Pipirelli $-16.007.295 Задржи група
71 R-20 11 0 2 0 0 20 16 1.25 R1 6466 Pipirelli $-2.774.128 Задржи група
61-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 R-25 19 0 0 0 0 1 7 0.14 - 8945 Pipirelli $10.957.251 Задржи група