Профил на менаџерот: Mauricio Santos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Mauricio Santos
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 9, 2017
Последна интеракција: Вчера во 23:21:55
Постови на форумот:6  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (249)
Освоени поени:0 (226)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (12)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 0 (0.91)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 25, 2019)
Достигнувања:

7% отклучени

(23/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mauricio Santos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 5
Број на најавувања:1595
Време поминато на ГПРО:323.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 23
Позиција во сезоната:26
Пари: $?.???.???
Возач: Ben Coulthard (97)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:17
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Honda F1 Team II
Екипен пласман:364
Поени на тимот:78.9336

Спонзори

Tecto (A23) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-23 18 0 1 1 0 10 17 0.59 R2 5534 Pipirelli $11.181.392 Задржи група
73 A-23 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 3681 Pipirelli $6.598.438 Задржи група
72 A-23 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 5279 Pipirelli $11.646.459 Задржи група
71 R-76 4 0 6 0 0 71 17 4.18 SF 3279 Pipirelli $12.413.441 Промовиран
70 R-76 8 0 0 0 0 22 17 1.29 R2 4831 Pipirelli $-5.279.223 Задржи група
69 R-76 9 0 1 0 0 29 17 1.71 SF 6076 Pipirelli $-15.112.902 Задржи група
68 R-76 5 1 4 1 0 51 17 3 SF 6570 Pipirelli $19.368.837 Задржи група
67 R-76 13 0 0 0 0 7 15 0.47 R2 7698 Pipirelli $-12.493.770 Задржи група
66 R-76 14 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 6179 Pipirelli $-5.060.844 Задржи група
65 R-76 18 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 5569 Pipirelli $-3.690.302 Задржи група
64 R-76 21 0 0 0 0 2 16 0.12 QF 7748 Pipirelli $7.308.916 Задржи група
63 R-76 13 0 0 0 0 7 15 0.47 R2 6128 Pipirelli $2.492.921 Задржи група
62 R-76 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 6224 Pipirelli $6.667.722 Задржи група
61 R-76 12 0 0 0 2 6 16 0.38 R1 7244 Pipirelli $5.117.908 Задржи група
60 R-76 16 0 0 0 0 3 13 0.23 - 7094 Pipirelli $8.375.479 Задржи група