Профил на менаџерот: Jorge Dan

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jorge Dan
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 16, 2017
Последна интеракција: Ное 13 2018, 22:52:55
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (119)
Освоени поени:0 (171)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (9)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: - (1.44)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(34/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jorge Dan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 7
Број на најавувања:770
Време поминато на ГПРО:85.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
68-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
67 A-31 28 0 0 0 0 0 9 0 R1 7744 Pipirelli $12.641.105 Пензиониран
66 A-31 15 0 0 0 1 6 16 0.38 R2 3908 Pipirelli $15.728.830 Задржи група
65 R-132 5 1 4 0 7 58 15 3.87 QF 5366 Pipirelli $20.980.661 Промовиран*
64 R-132 10 1 1 0 5 28 17 1.65 R1 3130 Pipirelli $9.412.083 Задржи група
63 R-132 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 3394 Pipirelli $-21.773.769 Задржи група
62 R-132 10 1 2 2 0 37 17 2.18 R1 3185 Pipirelli $-20.710.261 Задржи група
61 R-132 8 1 2 0 0 32 17 1.88 QF 4584 Pipirelli $6.361.692 Задржи група
60 R-132 23 0 0 0 0 0 11 0 - 7199 Pipirelli $-775.023 Задржи група