Профил на менаџерот: Carlo Erba

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlo Erba
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 23, 2017
Последна интеракција: Денес во 14:52:41
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (160)
Освоени поени:0 (262)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (18)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 0 (1.64)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(28/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlo Erba Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 9
Број на најавувања:1173
Време поминато на ГПРО:137 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во отворена врска

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 24
Позиција во сезоната:31
Пари: $??.???.???
Возач: Tiff Carroll (131)
Технички Директор: Bernard Ross (49)
Екипа во целост:15
Гуми: Yokomama
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Europacar (A32) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-32 4 2 3 0 1 59 17 3.47 SF 921 Pipirelli $42.692.056 Промовиран
73 A-32 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1491 Pipirelli $42.525.419 Задржи група
72 A-32 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1930 Pipirelli $23.457.940 Задржи група
71 A-32 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2219 Pipirelli $30.400.617 Задржи група
70 A-32 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2345 Pipirelli $9.253.551 Задржи група
69 A-32 26 0 0 0 0 0 2 0 - 11143 Pipirelli $29.934.417 Задржи група
68 R-174 7 1 3 0 0 47 17 2.76 R1 3447 Pipirelli $16.757.619 Промовиран
67 R-174 8 0 0 0 0 31 17 1.82 QF 3996 Pipirelli $14.919.422 Задржи група
66 R-174 14 0 0 0 0 11 10 1.1 - 6772 Pipirelli $24.366.268 Задржи група
62-65 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
61 R-135 4 1 7 0 4 58 14 4.14 F 7215 Pipirelli $20.608.073 Задржи група
60 R-135 11 0 2 0 0 22 6 3.67 - 8313 Pipirelli $19.638.058 Задржи група