Профил на менаџерот: Jon Vasco

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jon Vasco
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 28, 2017
Последна интеракција: Вчера во 20:47:22
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (264)
Освоени поени:0 (410)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (36)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: - (1.55)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 8, 2018)
Достигнувања:

17% отклучени

(60/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jon Vasco Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 10
Број на најавувања:1515
Време поминато на ГПРО:266.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 139
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Racing Kratos Beta
Екипен пласман:738
Поени на тимот:0

Спонзори

KDDIDI (R139) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-13 20 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 5880 Pipirelli $-1.426.494 Испаднат
75 A-13 19 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 4222 Pipirelli $12.325.601 Задржи група
74 P-11 30 0 0 0 0 0 17 0 - 604 Yokomama $-21.722.285 Испаднат
73 A-83 3 1 8 0 0 88 17 5.18 SF 1941 Pipirelli $32.087.097 Промовиран
72 A-83 18 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1673 Pipirelli $14.990.117 Задржи група
71 A-83 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 3993 Pipirelli $30.575.770 Задржи група
70 A-83 24 0 0 0 0 0 16 0 R1 4561 Pipirelli $17.899.544 Задржи група
69 A-83 13 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 1340 Pipirelli $22.250.088 Задржи група
68 A-83 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1654 Pipirelli $17.166.746 Задржи група
67 R-31 1 6 15 10 2 130 17 7.65 SF 2603 Pipirelli $62.132.114 Промовиран
66 R-31 8 1 2 0 0 32 17 1.88 R2 4051 Pipirelli $-13.341.946 Задржи група
65 R-31 8 0 3 0 1 39 16 2.44 QF 5273 Pipirelli $-880.109 Задржи група
64 A-7 36 0 0 0 0 0 8 0 R1 8272 Pipirelli $-16.188.033 Испаднат
63 A-7 27 0 0 0 0 0 15 0 R2 6180 Pipirelli $10.922.561 Задржи група
62 A-7 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 4518 Pipirelli $3.791.208 Задржи група
61 R-191 3 3 8 5 8 95 17 5.59 F 3684 Pipirelli $22.331.113 Промовиран
60 R-191 14 0 0 0 0 4 8 0.5 - 7267 Pipirelli $25.220.862 Задржи група