Профил на менаџерот: Juan Pablo Collantes Solares

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juan Pablo Collantes Solares
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 12, 2017
Последна интеракција: Денес во 10:14:57
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (238)
Освоени поени:3 (504)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (39)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0.38 (2.12)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(41/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juan Pablo Collantes Solares Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 14
Број на најавувања:1557
Време поминато на ГПРО:254.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 48
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Junior Waldschmidt (108)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: HRT - Hispania Racing Team
Екипен пласман:462
Поени на тимот:60.2001

Спонзори

Eastman Codac (R150) - 15 трки
Lucrent Technologies (R150) - 22 трки
Europacar (R150) - 46 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-150 5 3 4 0 0 63 17 3.71 R2 2841 Pipirelli $19.865.776 Промовиран
73 R-150 6 1 3 8 3 58 16 3.62 F 4575 Pipirelli $15.730.759 Задржи група
72 A-44 38 0 0 0 0 0 17 0 - 2447 Pipirelli $17.670.914 Испаднат
71 R-108 2 3 11 2 0 94 17 5.53 QF 3016 Pipirelli $30.556.515 Промовиран
70 A-16 39 0 0 0 0 0 7 0 - 8480 Pipirelli $-38.444.401 Пензиониран
69 A-16 34 0 0 0 0 0 17 0 - 5294 Pipirelli $4.173.899 Задржи група
68 R-149 2 1 9 0 1 84 17 4.94 SF 4725 Pipirelli $22.506.715 Промовиран
67 R-149 6 0 5 0 2 55 17 3.24 QF 5467 Pipirelli $26.743.959 Задржи група
66 R-149 6 0 2 0 2 36 17 2.12 R2 3649 Pipirelli $9.353.073 Задржи група
65 R-149 6 0 2 0 0 46 17 2.71 QF 5044 Pipirelli $13.777.796 Задржи група
64 R-149 11 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 5947 Pipirelli $13.504.753 Задржи група
63 R-149 11 0 2 0 0 16 17 0.94 R1 3713 Pipirelli $22.128.393 Задржи група
62 R-149 11 0 0 0 0 20 16 1.25 R1 6738 Pipirelli $44.372.540 Задржи група
61 R-149 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 5303 Pipirelli $38.028.131 Задржи група
60 R-149 20 0 0 0 0 0 4 0 - 8010 Pipirelli $21.473.736 Задржи група