Профил на менаџерот: Liam Simpson

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Liam Simpson
Држава: Оман
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 25, 2017
Последна интеракција: Јул 7 2020, 18:39:28
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (233)
Освоени поени:0 (740)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (57)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (3.18)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(42/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Liam Simpson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 61, Трка 9
Број на најавувања:996
Време поминато на ГПРО:106.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 165
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Red Wings (R165) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 R-165 9 1 3 0 0 33 10 3.3 SF 7426 Pipirelli $17.184.861 Задржи група
75 R-165 6 0 7 0 0 63 16 3.94 SF 4826 Pipirelli $8.264.918 Задржи група
74 R-165 2 1 8 1 0 89 16 5.56 F 4266 Pipirelli $-36.285.292 Задржи група
73 R-165 8 0 0 1 0 25 11 2.27 QF 6908 Pipirelli $29.946.131 Задржи група
72 A-41 37 0 0 0 0 0 10 0 - 7022 Pipirelli $-5.665.148 Испаднат
71 R-78 5 0 4 0 1 67 17 3.94 QF 3041 Pipirelli $8.483.169 Промовиран*
70 R-78 5 0 6 1 0 63 16 3.94 QF 4504 Pipirelli $-15.364.398 Задржи група
69 R-78 3 0 6 0 0 87 16 5.44 SF 4775 Pipirelli $-1.584.744 Задржи група
68 R-78 2 4 9 5 2 99 16 6.19 QF 4829 Pipirelli $-4.166.095 Задржи група
67 R-78 9 0 0 0 0 24 14 1.71 QF 6087 Pipirelli $3.003.416 Задржи група
66 R-78 5 1 6 1 0 59 17 3.47 R1 3518 Pipirelli $4.190.460 Задржи група
65 R-78 5 1 5 4 1 60 16 3.75 R2 4457 Pipirelli $-16.605.369 Задржи група
64 R-78 10 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 3790 Pipirelli $1.677.581 Задржи група
63 R-78 7 1 2 0 3 37 17 2.18 R2 3770 Pipirelli $-9.269.342 Задржи група
62 R-78 16 0 0 0 0 7 15 0.47 R2 6091 Pipirelli $-28.218.537 Задржи група
61 R-78 17 0 0 0 0 6 9 0.67 - 6857 Pipirelli $2.146.691 Задржи група