Профил на менаџерот: Fabio Pereira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fabio Pereira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 22, 2017
Последна интеракција: Денес во 13:54:55
Постови на форумот:16  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:17 (451)
Освоени поени:0 (1004)
Победи:0 (35)
Подиуми:0 (83)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (49)
Просечно поени/трка: 0 (2.23)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 4, 2018)
Достигнувања:

34% отклучени

(127/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fabio Pereira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 62, Трка 7
Број на најавувања:7420
Време поминато на ГПРО:973.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:34
Пари: $-?.???.???
Возач: Richard Courage (135)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Yokomama
Име на тим: GURGEL RACING
Екипен пласман:31
Поени на тимот:526.2

Спонзори

Moonbucks (P22) - 8 трки
GL Electronics (P22) - 3 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 P-22 2 5 9 0 7 100 17 5.88 W 113 Dunnolop $66.127.335 Промовиран
86 P-22 17 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 332 Yokomama $35.312.183 Задржи група
85 P-22 4 2 5 0 9 54 17 3.18 SF 3778 Dunnolop $39.651.426 Задржи група
84 P-22 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 258 Yokomama $61.938.354 Задржи група
83 A-6 2 6 13 0 6 124 17 7.29 F 598 Pipirelli $85.543.724 Промовиран
82 A-6 8 0 4 0 1 40 17 2.35 R1 946 Pipirelli $34.908.180 Задржи група
81 P-25 39 0 0 0 0 0 16 0 - 4392 Yokomama $-13.081.022 Испаднат
80 A-17 4 1 4 2 0 42 17 2.47 SF 1266 Pipirelli $41.856.894 Промовиран
79 P-10 19 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 4338 Avonn $-9.768.853 Испаднат
78 P-10 20 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 406 Avonn $6.121.858 Задржи група
77 P-10 15 0 0 0 0 9 17 0.53 - 368 Yokomama $11.134.725 Задржи група
76 A-10 4 0 2 0 2 38 17 2.24 SF 1378 Pipirelli $28.847.223 Промовиран
75 P-21 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 554 Yokomama $2.527.503 Испаднат
74 M-5 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 181 Yokomama $10.563.637 Испаднат
73 M-5 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 62 Yokomama $7.826.111 Задржи група
72 M-5 33 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1984 Badyear $19.613.343 Задржи група
71 P-11 2 3 6 0 2 87 17 5.12 W 92 Yokomama $58.098.529 Промовиран
70 P-11 18 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 219 Yokomama $36.259.548 Задржи група
69 A-57 2 5 10 0 4 115 17 6.76 W 630 Pipirelli $74.268.529 Промовиран
68 A-57 8 0 0 0 0 30 17 1.76 SF 1132 Pipirelli $74.521.733 Задржи група
67 A-57 7 0 2 0 0 30 17 1.76 R2 1200 Pipirelli $55.319.979 Задржи група
66 A-57 5 0 3 0 0 46 17 2.71 R2 1002 Pipirelli $43.165.503 Задржи група
65 A-57 15 0 0 0 1 7 17 0.41 SF 1278 Pipirelli $32.582.235 Задржи група
64 A-57 14 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 1978 Pipirelli $26.224.206 Задржи група
63 R-126 1 12 16 10 13 152 17 8.94 W 3929 Pipirelli $21.079.518 Промовиран
62 R-126 5 1 8 2 4 59 11 5.36 - 6328 Pipirelli $9.283.598 Задржи група