Профил на менаџерот: Juan Antonio Belijar Moreira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juan Antonio Belijar Moreira
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 21, 2018
Последна интеракција: Денес во 20:11:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (201)
Освоени поени:34 (367)
Победи:0 (5)
Подиуми:2 (28)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:1 (7)
Просечно поени/трка: 4.86 (1.83)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(28/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juan Antonio Belijar Moreira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 63, Трка 7
Број на најавувања:1188
Време поминато на ГПРО:161.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 58
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Martin Pryce (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

TWR Automotive (R58) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-30 38 0 0 0 0 0 17 0 - 3547 Pipirelli $1.081.964 Испаднат
73 R-159 2 2 11 0 0 102 17 6 F 3139 Pipirelli $7.798.442 Промовиран
72 R-159 5 2 5 1 4 68 17 4 R1 4573 Pipirelli $-1.009.976 Задржи група
71 R-159 5 0 4 0 0 59 16 3.69 SF 5663 Pipirelli $-18.877.715 Задржи група
70 R-159 4 0 4 0 0 55 17 3.24 SF 5917 Pipirelli $-16.199.079 Задржи група
69 R-159 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 4869 Pipirelli $-14.578.384 Задржи група
68 R-159 14 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 4134 Pipirelli $-8.956.117 Задржи група
67 R-159 7 1 1 0 1 30 17 1.76 QF 6027 Pipirelli $-19.025.936 Задржи група
66 R-159 17 0 0 0 0 0 17 0 R1 6740 Pipirelli $-2.852.511 Задржи група
65 R-159 12 0 1 0 0 6 15 0.4 R2 5909 Pipirelli $-2.631.201 Задржи група
64 R-159 14 0 0 0 0 0 16 0 R1 7156 Pipirelli $2.647.493 Задржи група
63 R-159 21 0 0 0 0 0 11 0 - 7100 Pipirelli $5.225.671 Задржи група