Профил на менаџерот: Ray Murray

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Ray Murray
Држава: Австралија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 3, 2018
Последна интеракција: Вчера во 23:48:44
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (320)
Освоени поени:0 (265)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 0 (0.83)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(29/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ray Murray Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 63, Трка 10
Број на најавувања:3354
Време поминато на ГПРО:487.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:31
Пари: $??.???.???
Возач: Nico Weidler (104)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Nitrous F2 Racing
Екипен пласман:239
Поени на тимот:107.2168

Спонзори

Softbanks (A28) - 22 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 1920 Pipirelli $16.320.013 Задржи група
80 A-28 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1326 Pipirelli $16.445.532 Задржи група
79 A-28 19 0 0 0 0 2 17 0.12 - 2914 Pipirelli $20.299.497 Задржи група
78 A-28 8 0 1 0 0 30 17 1.76 QF 1872 Pipirelli $64.017.642 Задржи група
77 A-28 14 0 1 0 0 19 16 1.19 R1 4323 Pipirelli $28.960.053 Задржи група
76 A-28 23 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 1702 Pipirelli $8.591.859 Задржи група
75 A-28 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 3044 Pipirelli $11.692.480 Задржи група
74 A-28 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2281 Pipirelli $15.575.011 Задржи група
73 A-28 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2287 Pipirelli $21.441.402 Задржи група
72 A-28 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 3759 Pipirelli $16.991.377 Задржи група
71 A-28 20 0 0 0 0 3 17 0.18 - 1887 Pipirelli $19.401.323 Задржи група
70 P-17 30 0 0 0 0 0 17 0 - 625 Yokomama $12.255.730 Испаднат
69 A-58 2 2 7 1 1 71 17 4.18 R1 920 Pipirelli $41.622.124 Промовиран
68 A-58 11 0 2 0 0 26 17 1.53 QF 1317 Pipirelli $48.635.381 Задржи група
67 A-58 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1953 Pipirelli $21.802.810 Задржи група
66 A-58 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 2068 Pipirelli $9.336.369 Задржи група
65 A-58 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2667 Pipirelli $8.529.352 Задржи група
64 R-98 3 1 6 0 0 76 17 4.47 SF 3743 Pipirelli $36.015.654 Промовиран
63 R-98 17 0 0 0 0 1 8 0.12 - 7201 Pipirelli $29.894.694 Задржи група