Профил на менаџерот: Deives Costa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Deives Costa
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 1, 2018
Последна интеракција: Јул 7 2020, 23:53:06
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (216)
Освоени поени:0 (558)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (50)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:0 (32)
Просечно поени/трка: 0 (2.58)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

31% отклучени

(112/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Deives Costa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 64, Трка 1
Број на најавувања:3976
Време поминато на ГПРО:828.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:32
Пари: $??.???.???
Возач: Didier Clairay (81)
Технички Директор: Ron Walton (89)
Екипа во целост:31
Гуми: Yokomama
Име на тим: A1 Brasil
Екипен пласман:317
Поени на тимот:217.0664

Спонзори

Christian Dyor (P12) - 25 трки
WalRed (A21) - 6 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-12 19 0 0 0 1 11 17 0.65 R2 727 Dunnolop $55.389.708 Задржи група
74 A-21 1 9 13 14 10 121 17 7.12 F 3243 Pipirelli $147.039.151 Промовиран
73 A-21 5 0 7 0 0 61 17 3.59 R1 1124 Pipirelli $123.114.880 Задржи група
72 A-21 11 0 0 0 0 21 17 1.24 F 4309 Pipirelli $116.305.467 Задржи група
71 A-21 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 3569 Pipirelli $40.844.697 Задржи група
70 A-21 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1709 Pipirelli $13.967.903 Задржи група
69 P-17 33 0 0 0 0 0 13 0 R2 6186 Avonn $29.694.529 Испаднат
68 A-43 1 4 10 5 9 110 17 6.47 SF 735 Pipirelli $35.451.360 Промовиран
67 A-43 7 0 4 0 1 37 17 2.18 R1 2092 Pipirelli $59.160.045 Задржи група
66 A-43 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1479 Pipirelli $43.970.845 Задржи група
65 R-15 1 8 11 2 9 125 17 7.35 W 2017 Pipirelli $48.614.363 Промовиран
64 R-139 5 1 5 3 2 55 17 3.24 F 4551 Pipirelli $-20.956.487 Задржи група