Профил на менаџерот: Valter Bidarte

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Valter Bidarte
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 3, 2018
Последна интеракција: Денес во 15:05:33
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (156)
Освоени поени:0 (231)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (15)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 0 (1.48)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(32/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Valter Bidarte Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 64, Трка 9
Број на најавувања:1499
Време поминато на ГПРО:180.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 78
Позиција во сезоната:31
Пари: $?.???.???
Возач: Chris Lancaster (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

GUSPLM Solutions (R136) - 4 трки
Fijutsu (R136) - 47 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-136 2 2 10 11 2 96 17 5.65 QF 3683 Pipirelli $6.004.183 Промовиран
73 R-136 12 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 3943 Pipirelli $3.699.558 Задржи група
72 R-136 8 1 2 0 0 31 17 1.82 SF 3910 Pipirelli $-5.762.515 Задржи група
71 R-136 8 0 1 0 0 40 17 2.35 QF 3636 Pipirelli $-1.953.164 Задржи група
70 R-136 15 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 4471 Pipirelli $5.793.712 Задржи група
68-69 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
67 R-103 21 0 0 0 0 0 17 0 R2 4220 Pipirelli $30.715.836 Задржи група
66 R-103 8 0 0 1 0 24 17 1.41 R2 5329 Pipirelli $-8.890.169 Задржи група
65 R-103 9 0 1 0 2 22 17 1.29 QF 4089 Pipirelli $6.282.374 Задржи група
64 R-103 15 0 1 0 0 8 9 0.89 - 6805 Pipirelli $5.000.579 Задржи група