Профил на менаџерот: Olaf Müller

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Olaf Müller
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 1, 2018
Последна интеракција: Вчера во 22:29:37
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (131)
Освоени поени:32 (252)
Победи:0 (9)
Подиуми:1 (21)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 2.29 (1.92)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(46/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Olaf Müller Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 64, Трка 17
Број на најавувања:1401
Време поминато на ГПРО:335.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 163
Позиција во сезоната:6
Пари: $-?.???.???
Возач: Alberto Biondetti (96)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Steinzeit-Flitzer
Екипен пласман:462
Поени на тимот:113.8004

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Olaf Müller (Последна обнова: Фев 20 2019, 19:43:52)
ab Saison 67 Mitglied im Team - Steinzeit-Flitzer
Meister Saison 68 R-136