Профил на менаџерот: Francesco Cairola

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Brabham bt46 - 1978
Име:Francesco Cairola
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 1, 2018
Последна интеракција: Денес во 06:52:47
Постови на форумот:48  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (141)
Освоени поени:0 (326)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (25)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 0 (2.31)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 24, 2018)
Достигнувања:

16% отклучени

(55/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Francesco Cairola Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 65, Трка 1
Број на најавувања:5952
Време поминато на ГПРО:3072.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Пензиониран

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 21
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Brian Keegan (144)
Технички Директор: Tino Windsor (82)
Екипа во целост:24
Гуми: Yokomama
Име на тим: fazioneMULA
Екипен пласман:142
Поени на тимот:101.3835

Спонзори

Eastman Codac (P21) - 15 трки
Ricohn (P21) - 3 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Francesco Cairola (Последна обнова: Окт 27 2019, 18:36:17)
stagione 73 Pro 21 -

stagione 72 Pro 21 - 17 gare - 1 pole - 17 pts - 11° in classifica

stagione 71 Pro 21 - 17 gare - 1 vittoria - 1 podio - QF in Coppa - 15 punti - 13° in classifica

stagione 70 Pro 21 - 17 gare - 4 podi - 1 pole - 1 giro veloce - SF in Coppa - 48 punti - 5° in classifica

stagione 69 Pro 21 - 17 gare - 1 podio - 1 giro veloce - SF in Coppa - 23 punti - 10° in classifica

stagione 68 Pro 21 - 17 gare - 1 podio - 10 punti - 15° in classifica

stagione 67 Amateur 56 - 17 gare - 2 vittorie - 9 podi - 2 pole - 3 giri veloci - SF in Coppa - 93 punti - 4° in classifica e promosso in Pro

stagione 66 Amateur 56 - 17 gare - QF in Coppa - 29 punti - 9° in classifica

stagione 65 Rookie 56 - 17 gare - 3 vittorie - 9 podi - 5 pole - 5 giri veloci - 91 punti - 2° in classifica e promosso in Amateur