Профил на менаџерот: Thrasos Saxonis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Thrasos Saxonis
Држава: Грција
Пол:Не е определено
Се приклучи:Авг 15, 2018
Последна интеракција: Окт 19 2021, 21:59:04
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (308)
Освоени поени:10 (519)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 1.67 (1.69)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 22, 2018)
Достигнувања:

15% отклучени

(54/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Thrasos Saxonis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 66, Трка 3
Број на најавувања:1207
Време поминато на ГПРО:266.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 32
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Hans Vietoris (121)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: MOTORHEADS
Екипен пласман:189
Поени на тимот:102.5332

Спонзори

Water P&C (R56) - 33 трки
Banco NonReal (R56) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-32 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1734 Pipirelli $65.544.162 Задржи група
82 R-56 3 2 8 4 1 87 17 5.12 F 2763 Pipirelli $69.375.050 Промовиран
81 A-28 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1838 Pipirelli $7.615.435 Испаднат
80 A-28 25 0 0 0 0 0 17 0 QF 2382 Pipirelli $15.188.645 Задржи група
79 P-11 40 0 0 0 0 0 15 0 - 4828 Contimental $-2.366.858 Испаднат
78 A-9 4 2 4 0 0 52 17 3.06 QF 2331 Pipirelli $44.813.553 Промовиран
77 A-9 17 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 1620 Pipirelli $16.392.521 Задржи група
76 P-8 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 442 Yokomama $15.685.578 Испаднат
75 A-73 4 2 5 2 2 63 17 3.71 QF 1014 Pipirelli $32.959.568 Промовиран
74 A-73 6 0 2 0 0 42 17 2.47 QF 937 Pipirelli $31.169.546 Задржи група
73 P-5 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 911 Pipirelli $51.675.533 Испаднат
72 A-7 3 3 7 1 4 89 17 5.24 F 889 Pipirelli $58.981.663 Промовиран
71 A-7 5 0 3 0 1 48 17 2.82 QF 1016 Pipirelli $69.023.513 Задржи група
70 A-7 9 0 1 0 0 21 17 1.24 R1 1149 Pipirelli $58.902.999 Задржи група
69 A-7 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 4365 Pipirelli $23.019.626 Задржи група
68 R-15 4 1 4 1 3 74 17 4.35 W 3162 Pipirelli $19.410.712 Промовиран
67 R-15 13 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3458 Pipirelli $11.492.960 Задржи група
66 R-123 10 1 1 0 1 16 15 1.07 - 5411 Pipirelli $10.113.140 Задржи група