Профил на менаџерот: Vítor Carvalho

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Vítor Carvalho
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 1, 2018
Последна интеракција: Вчера во 10:44:50
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (178)
Освоени поени:8 (372)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (26)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:1 (7)
Просечно поени/трка: 0.5 (2.09)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(73/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Vítor Carvalho Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 66, Трка 8
Број на најавувања:1130
Време поминато на ГПРО:230.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 81
Позиција во сезоната:13
Пари: $-?.???.???
Возач: Daniel Engel (89)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: F1 Novatos Internacional
Екипен пласман:371
Поени на тимот:181.733

Спонзори

Air Fluid (R91) - 41 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-91 1 12 13 16 6 141 17 8.29 W 2376 Pipirelli $11.747.839 Промовиран
74 A-78 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 4989 Pipirelli $-244.453 Испаднат
73 R-62 3 4 7 4 0 91 16 5.69 QF 5222 Pipirelli $8.838.049 Промовиран
72 R-62 7 0 2 1 0 37 17 2.18 QF 5057 Pipirelli $-6.566.935 Задржи група
71 R-62 7 0 2 1 0 43 17 2.53 QF 5150 Pipirelli $-1.297.699 Задржи група
70 R-62 14 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 4329 Pipirelli $-14.146.595 Задржи група
69 R-62 10 0 1 0 0 18 17 1.06 SF 5595 Pipirelli $-9.066.433 Задржи група
68 R-62 12 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 6037 Pipirelli $-5.355.699 Задржи група
67 R-62 8 0 0 0 0 17 17 1 R1 3898 Pipirelli $1.580.937 Задржи група
66 R-62 12 0 0 0 0 7 10 0.7 - 6184 Pipirelli $4.694.445 Задржи група