Профил на менаџерот: Pavel Torn

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pavel Torn
Држава: Казахстан
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 14, 2018
Последна интеракција: Денес во 09:26:13
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (138)
Освоени поени:2 (324)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (34)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 0.17 (2.35)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(56/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pavel Torn Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 66, Трка 11
Број на најавувања:1019
Време поминато на ГПРО:236.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 19
Позиција во сезоната:26
Пари: $-?.???.???
Возач: Josef Hunter-Reay (124)
Технички Директор: Fridge Sommerville (67)
Екипа во целост:23
Гуми: Yokomama
Име на тим: Red White Red Grand
Екипен пласман:222
Поени на тимот:197.1332

Спонзори

Fiservice (A46) - 6 трки
Hugo Bross (A46) - 15 трки
Moet & Chandler (A46) - 18 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-46 1 8 15 2 5 137 17 8.06 F 695 Pipirelli $54.236.019 Промовиран
72 A-46 8 1 3 0 1 30 17 1.76 QF 1386 Pipirelli $65.675.170 Задржи група
71 A-46 18 0 0 0 0 0 17 0 R1 1540 Pipirelli $61.677.880 Задржи група
70 A-46 9 1 3 0 0 25 17 1.47 R1 2860 Pipirelli $71.354.501 Задржи група
69 A-46 10 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 1749 Pipirelli $56.244.044 Задржи група
68 A-46 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 5853 Pipirelli $43.159.008 Задржи група
67 R-140 3 2 12 6 4 99 17 5.82 F 2793 Pipirelli $49.607.269 Промовиран
66 R-140 13 0 0 0 0 11 7 1.57 - 7179 Pipirelli $-21.803.173 Задржи група