Профил на менаџерот: Yoiber Tovar

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Yoiber Tovar
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 21, 2018
Последна интеракција: Дек 13 2019, 16:58:43
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (49)
Освоени поени:0 (79)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (6)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.61)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(18/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Yoiber Tovar Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 66, Трка 13
Број на најавувања:216
Време поминато на ГПРО:40.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 73
Позиција во сезоната:20
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: F1 VENEZUELA GP
Екипен пласман:418
Поени на тимот:36.5998

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-61 38 0 0 0 0 0 6 0 - 8578 Pipirelli $7.083.705 Испаднат
72 R-106 5 2 6 3 2 70 17 4.12 SF 4332 Pipirelli $6.512.620 Промовиран*
71 R-106 13 0 0 0 0 6 11 0.55 R1 6969 Pipirelli $13.267.118 Задржи група
70 R-106 20 0 0 0 0 0 3 0 R1 8255 Pipirelli $33.389.517 Задржи група
69 R-181 17 0 0 0 0 3 4 0.75 - 9815 Pipirelli $22.181.501 Задржи група
67-68 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 R-128 18 0 0 0 0 0 4 0 - 7386 Pipirelli $26.962.001 Задржи група