Профил на менаџерот: Emiliano Cambi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Emiliano Cambi
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Окт 17, 2018
Последна интеракција: Вчера во 10:05:09
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (284)
Освоени поени:10 (476)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 2 (1.68)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 15, 2020)
Достигнувања:

9% отклучени

(34/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Emiliano Cambi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 67, Трка 3
Број на најавувања:5107
Време поминато на ГПРО:2136.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 111
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Brandon DeBrakeleer (97)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Internazionale Corse
Екипен пласман:238
Поени на тимот:107

Спонзори

Congalotto (R111) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 R-111 6 0 6 0 1 70 17 4.12 R2 2732 Pipirelli $26.752.342 Задржи група
82 A-78 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 1767 Pipirelli $11.639.736 Испаднат
81 A-78 21 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 3063 Pipirelli $30.358.416 Задржи група
80 P-16 38 0 0 0 0 0 17 0 - 3388 Avonn $21.701.301 Испаднат
79 A-46 4 1 3 0 0 38 17 2.24 SF 1742 Pipirelli $38.379.335 Промовиран
78 A-46 15 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1500 Pipirelli $30.641.216 Задржи група
77 A-46 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1374 Pipirelli $16.068.500 Задржи група
76 A-46 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1975 Pipirelli $16.455.998 Задржи група
75 A-46 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 3550 Pipirelli $57.198.554 Задржи група
74 R-149 2 1 16 0 0 124 17 7.29 F 2883 Pipirelli $46.760.488 Промовиран
73 R-149 8 0 3 0 0 42 15 2.8 R2 5753 Pipirelli $10.298.291 Задржи група
72 A-33 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2979 Pipirelli $19.374.546 Испаднат
71 A-33 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2101 Pipirelli $14.756.133 Задржи група
70 R-32 3 0 10 3 1 90 16 5.62 SF 4632 Pipirelli $31.143.288 Промовиран
69 A-73 38 0 0 0 0 0 13 0 - 6380 Pipirelli $327.084 Испаднат
68 R-69 5 0 4 0 1 74 17 4.35 QF 2803 Pipirelli $11.122.707 Промовиран
67 R-69 20 0 0 0 0 0 14 0 - 7512 Pipirelli $-21.294.293 Задржи група