Профил на менаџерот: Danilo Alberghetti

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Toro Rosso STR5 2010
Име:Danilo Alberghetti
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 31, 2018
Последна интеракција: Вчера во 23:29:48
Постови на форумот:28  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (106)
Освоени поени:39 (299)
Победи:1 (11)
Подиуми:5 (29)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:1 (13)
Просечно поени/трка: 3.9 (2.82)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(58/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Danilo Alberghetti Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 67, Трка 7
Број на најавувања:2636
Време поминато на ГПРО:1056.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 16
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Eddie Antinucci (155)
Технички Директор: Tom Head (95)
Екипа во целост:26
Гуми: Badyear
Име на тим: Mamma ho perso il Gp
Екипен пласман:116
Поени на тимот:219.4837

Спонзори

Lears (A79) - 8 трки
Black&Blacker (A79) - 19 трки
Olympics (A79) - 7 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 P-16 11 0 1 0 1 15 17 0.88 R2 329 Contimental $62.364.160 Задржи група
71 A-79 3 4 8 1 7 80 17 4.71 QF 871 Pipirelli $59.282.394 Промовиран
70 A-79 13 0 0 0 1 15 17 0.88 R2 986 Pipirelli $55.471.742 Задржи група
69 A-79 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1800 Pipirelli $50.911.092 Задржи група
68 R-115 1 5 9 4 3 96 17 5.65 W 2594 Pipirelli $42.877.152 Промовиран
67 R-115 5 1 6 0 0 54 11 4.91 - 6758 Pipirelli $-16.448.599 Задржи група