Профил на менаџерот: Gaëlle Pasqui

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Gaëlle Pasqui
Држава: Франција
Пол:Женски
Се приклучи:Ное 5, 2018
Последна интеракција: Вчера во 12:19:24
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (289)
Освоени поени:0 (511)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (43)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: 0 (1.77)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(86/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gaëlle Pasqui Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 67, Трка 8
Број на најавувања:2007
Време поминато на ГПРО:500.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 80
Позиција во сезоната:21
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Projet X²
Екипен пласман:138
Поени на тимот:136.3331

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-80 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1851 Pipirelli $41.213.660 Задржи група
82 A-80 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1858 Pipirelli $46.554.710 Задржи група
81 A-80 22 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1591 Pipirelli $37.706.855 Задржи група
80 A-80 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2735 Pipirelli $20.117.102 Задржи група
79 P-10 30 0 0 0 1 0 17 0 R1 397 Yokomama $55.134.576 Испаднат
78 A-46 3 5 8 5 3 89 17 5.24 F 651 Pipirelli $107.824.603 Промовиран
77 A-46 7 0 1 0 0 33 17 1.94 R1 1104 Pipirelli $82.170.658 Задржи група
76 A-46 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1833 Pipirelli $70.174.852 Задржи група
75 A-46 17 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 1595 Pipirelli $75.357.479 Задржи група
74 A-46 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2133 Pipirelli $58.583.714 Задржи група
73 A-46 10 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 1886 Pipirelli $107.420.452 Задржи група
72 A-46 12 0 0 0 0 22 17 1.29 R2 1384 Pipirelli $78.891.651 Задржи група
71 A-46 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 1694 Pipirelli $59.426.375 Задржи група
70 R-7 1 9 14 9 10 135 17 7.94 W 2176 Pipirelli $39.092.988 Промовиран
69 R-7 6 0 3 0 0 49 17 2.88 SF 3271 Pipirelli $-6.987.544 Задржи група
68 R-175 2 5 12 4 5 118 17 6.94 W 2597 Pipirelli $-29.480.418 Задржи група
67 R-175 8 1 2 0 0 25 10 2.5 - 6795 Pipirelli $28.431.723 Задржи група