Профил на менаџерот: Luís Custódio

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Luís Custódio
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 13, 2009
Последна интеракција: Вчера во 14:46:16
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (968)
Освоени поени:14 (1334)
Победи:0 (44)
Подиуми:0 (112)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (38)
Просечно поени/трка: 3.5 (1.38)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 24, 2014)
Достигнувања:

34% отклучени

(120/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luís Custódio Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 9
Број на најавувања:5779
Време поминато на ГПРО:594.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 40
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Mark Ashley (121)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: *** GPRO Portugal ***
Екипен пласман:221
Поени на тимот:67.3335

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-40 19 0 0 0 0 2 10 0.2 R2 7126 Pipirelli $25.806.656 Задржи група
74 A-40 16 0 0 0 0 7 13 0.54 - 5626 Pipirelli $22.151.448 Задржи група
73 A-40 21 0 0 0 0 3 13 0.23 R2 6163 Pipirelli $34.525.517 Задржи група
72 A-40 22 0 0 0 0 1 12 0.08 QF 6339 Pipirelli $13.111.687 Задржи група
71 A-40 22 0 0 0 0 0 14 0 R1 5518 Pipirelli $5.729.138 Задржи група
70 A-40 18 0 0 0 0 4 14 0.29 R1 5663 Pipirelli $28.214.760 Задржи група
69 A-40 31 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 5592 Pipirelli $772.733 Задржи група
68 A-40 24 0 0 0 0 2 14 0.14 - 5732 Pipirelli $4.299.397 Задржи група
67 A-40 5 1 3 0 0 48 12 4 QF 6428 Pipirelli $36.378.552 Задржи група
66 A-40 17 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 3654 Pipirelli $22.558.430 Задржи група
65 A-40 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 4701 Pipirelli $15.043.748 Задржи група
64 A-40 11 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 3177 Pipirelli $30.805.389 Задржи група
63 A-40 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 6203 Pipirelli $24.302.899 Задржи група
62 P-17 32 0 0 0 0 0 15 0 - 4968 Yokomama $17.236.579 Испаднат
61 A-30 2 4 7 0 2 76 16 4.75 SF 4483 Pipirelli $52.971.137 Промовиран
60 A-30 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 3484 Pipirelli $27.714.593 Задржи група
59 A-30 8 1 2 0 0 33 17 1.94 R2 1949 Pipirelli $48.307.869 Задржи група
58 A-30 12 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 1130 Pipirelli $27.268.841 Задржи група
57 A-30 21 0 0 0 0 0 17 0 R2 1923 Pipirelli $19.538.001 Задржи група
56 A-30 10 0 2 0 1 25 12 2.08 R2 7459 Pipirelli $21.999.523 Задржи група
55 A-30 14 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4920 Pipirelli $24.940.004 Задржи група
54 A-30 13 0 2 0 0 18 17 1.06 QF 4550 Pipirelli $53.955.653 Задржи група
53 A-30 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1786 Pipirelli $24.321.143 Задржи група
52 R-206 2 7 12 0 2 113 17 6.65 SF ? Pipirelli $26.607.100 Промовиран
51 A-5 32 0 0 0 0 1 16 0.06 - - Pipirelli $14.190.245 Испаднат
50 P-22 35 0 0 0 0 0 16 0 QF - Yokomama $63.621.938 Испаднат
49 A-110 2 3 10 4 3 91 17 5.35 F 458 Pipirelli $97.079.025 Промовиран
48 A-110 11 0 3 0 1 24 13 1.85 R1 - Pipirelli $87.104.347 Задржи група
47 A-110 18 0 0 0 2 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $77.109.837 Задржи група
46 A-110 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $37.268.286 Задржи група
45 R-328 4 2 6 0 1 75 17 4.41 R1 ? Pipirelli $19.007.940 Промовиран
44 A-92 33 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $-6.440.037 Испаднат
43 P-9 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Avonn $23.201.420 Испаднат
42 P-9 20 0 1 0 0 11 17 0.65 QF 213 Yokomama $20.710.374 Задржи група
41 A-24 3 2 9 0 1 80 17 4.71 F 940 Pipirelli $74.085.324 Промовиран
40 A-24 14 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $51.171.449 Задржи група
39 A-24 21 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Pipirelli $7.338.271 Задржи група
38 P-20 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 300 Yokomama $13.733.719 Испаднат
37 A-60 4 1 5 0 0 58 17 3.41 R2 522 Pipirelli $27.437.587 Промовиран
36 A-60 24 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $55.305.962 Задржи група
35 P-15 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $41.184.366 Испаднат
34 A-20 3 4 5 4 3 64 17 3.76 R2 381 Pipirelli $79.556.400 Промовиран
33 A-20 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $64.235.324 Задржи група
32 A-20 17 0 0 0 0 8 17 0.47 - ? Pipirelli $29.004.412 Задржи група
31 P-10 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Yokomama $44.374.001 Испаднат
30 P-10 13 0 0 0 0 14 17 0.82 QF ? Yokomama $62.049.779 Задржи група
29 P-10 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Yokomama $31.197.650 Задржи група
28 P-10 21 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Yokomama $39.730.099 Задржи група
27 A-22 3 3 8 5 1 78 17 4.59 - 446 Pipirelli $78.922.542 Промовиран
26 A-22 6 0 2 0 0 34 16 2.12 QF - Pipirelli $37.541.095 Задржи група
25 A-22 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $42.065.740 Задржи група
24 P-12 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Yokomama $-5.458.096 Испаднат
23 M-1 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 178 Dunnolop $13.024.381 Испаднат
22 P-6 5 1 6 0 2 52 17 3.06 R1 114 Dunnolop $18.695.003 Промовиран*
21 P-6 22 0 0 0 1 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $41.527.084 Задржи група
20 A-53 2 0 8 1 0 82 17 4.82 W ? Pipirelli $98.625.956 Промовиран
19 A-53 14 0 1 0 0 8 12 0.67 R2 - Pipirelli $64.011.507 Задржи група
18 A-53 18 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $14.870.169 Задржи група
17 A-53 16 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $50.883.372 Задржи група
16 R-141 1 13 13 3 12 139 17 8.18 W ? blank $16.992.906 Промовиран
15 R-141 7 2 3 1 5 33 9 3.67 - - blank $12.901.541 Задржи група