Профил на менаџерот: Branko Arsovski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Branko Arsovski
Држава: Северна Македонија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 10, 2018
Последна интеракција: Фев 21 2020, 22:19:43
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (121)
Освоени поени:7 (402)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (36)
Пол-позиции:0 (29)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: 0.54 (3.32)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

33% отклучени

(116/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Branko Arsovski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 67, Трка 10
Број на најавувања:1798
Време поминато на ГПРО:544.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 20
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Paolo Maria Galli (142)
Технички Директор: Gary Stanford (91)
Екипа во целост:22
Гуми: Dunnolop
Име на тим: >> Balkan Racing Team <<
Екипен пласман:167
Поени на тимот:246.3999

Спонзори

Carnivel Corp (A50) - 21 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-50 1 9 15 13 15 136 17 8 W 595 Pipirelli $76.160.126 Промовиран
72 A-50 6 1 4 3 2 45 16 2.81 R1 4532 Pipirelli $74.110.536 Задржи група
71 A-50 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 3927 Pipirelli $61.631.732 Задржи група
70 R-162 1 14 14 13 11 147 17 8.65 F 2692 Pipirelli $43.764.343 Промовиран
69 R-162 7 0 2 0 0 37 16 2.31 QF 4907 Pipirelli $-13.501.002 Задржи група
68 R-162 14 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 3595 Pipirelli $3.008.900 Задржи група
67 R-162 14 0 0 0 0 4 8 0.5 - 7385 Pipirelli $1.042.185 Задржи група