Профил на менаџерот: Ernesto Omizzolo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ernesto Omizzolo
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 18, 2018
Последна интеракција: Вчера во 04:10:35
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (110)
Освоени поени:25 (246)
Победи:0 (2)
Подиуми:1 (20)
Пол-позиции:1 (1)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 5 (2.24)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(22/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ernesto Omizzolo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 68, Трка 2
Број на најавувања:687
Време поминато на ГПРО:151.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 26
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Jaap van Dam (100)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Delta Aerokart Racing Team
Екипен пласман:375
Поени на тимот:52.3333

Спонзори

Carnivel Corp (R26) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-80 34 0 0 0 0 0 15 0 R1 4978 Pipirelli $9.200.324 Испаднат
73 A-80 28 0 0 0 0 0 17 0 - 2334 Pipirelli $16.214.444 Задржи група
72 R-109 3 1 8 0 1 94 17 5.53 SF 2483 Pipirelli $9.986.819 Промовиран
71 R-109 2 1 11 0 3 105 16 6.56 SF 4419 Pipirelli $-1.432.752 Задржи група
70 R-109 9 0 0 0 0 17 16 1.06 QF 4950 Pipirelli $6.245.618 Задржи група
69 R-109 24 0 0 0 0 0 9 0 R1 8854 Pipirelli $12.578.400 Задржи група
68 R-109 14 0 0 0 0 5 15 0.33 QF 6014 Pipirelli $-11.638.877 Задржи група