Профил на менаџерот: Thierry Le Denmat

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Thierry Le Denmat
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 3, 2019
Последна интеракција: Денес во 12:15:20
Постови на форумот:50  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (128)
Освоени поени:8 (332)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (29)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 1.6 (2.59)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 17, 2019)
Достигнувања:

10% отклучени

(35/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Thierry Le Denmat Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 68, Трка 14
Број на најавувања:1567
Време поминато на ГПРО:680.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 89
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Ed Rice (109)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:24
Гуми: Pipirelli
Име на тим: VR46 Rosso - FRA 6
Екипен пласман:51
Поени на тимот:133.8001

Спонзори

All-Inkl.Com (P12) - 25 трки
Burger Worm (A80) - 9 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-89 18 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 1485 Pipirelli $58.412.646 Задржи група
74 P-12 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 494 Yokomama $14.563.153 Испаднат
73 A-80 3 1 10 2 0 94 17 5.53 SF 780 Pipirelli $44.491.912 Промовиран
72 A-80 6 0 4 0 0 57 17 3.35 SF 859 Pipirelli $68.958.697 Задржи група
71 A-80 7 0 1 0 0 28 17 1.65 SF 1366 Pipirelli $58.644.858 Задржи група
70 A-80 14 0 1 0 0 13 17 0.76 - 3647 Pipirelli $25.538.711 Задржи група
69 R-54 2 5 13 2 3 120 17 7.06 W 3744 Pipirelli $34.552.906 Промовиран
68 R-54 14 0 0 0 0 6 4 1.5 - 7183 Pipirelli $9.922.834 Задржи група