Профил на менаџерот: Jean-pierre Guillou

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Jean-pierre Guillou
Држава: Мауритус
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 18, 2019
Последна интеракција: Вчера во 20:25:33
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (96)
Освоени поени:30 (138)
Победи:0 (1)
Подиуми:3 (7)
Пол-позиции:1 (4)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 5 (1.44)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(20/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jean-pierre Guillou Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 69, Трка 1
Број на најавувања:505
Време поминато на ГПРО:77.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 30
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Chris Reid (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Combustion Chamber
Екипен пласман:236
Поени на тимот:95.0664

Спонзори

Travelux (R30) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-30 11 0 0 0 0 10 16 0.62 R2 4507 Pipirelli $-9.410.105 Задржи група
73 R-30 7 1 2 3 1 38 12 3.17 SF 6519 Pipirelli $-866.525 Задржи група
72 R-30 5 0 1 0 0 39 16 2.44 SF 4948 Pipirelli $-14.332.008 Задржи група
71 R-30 10 0 1 0 0 21 16 1.31 R1 4744 Pipirelli $-4.283.462 Задржи група
70 R-30 18 0 0 0 0 0 14 0 R2 6252 Pipirelli $-5.915.224 Задржи група
69 R-30 18 0 0 0 0 0 16 0 R2 6030 Pipirelli $-5.872.236 Задржи група